Otworzą ulicę Ogrodową, ale zamknięte będzie skrzyżowanie ulic Legionów i Gdańskiej. Zmienią się trasy tramwajów i autobusów

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Od niedzieli ulicą Ogrodową od ul. Zachodniej do ul. Gdańskiej będzie można przejechać w obu kierunkach. Rewitalizacja tego odcinka polegała na przebudowie starej infrastruktury podziemnej, wymieniono nawierzchnię jezdni chodniki, urządzono zieleńce i posadzono osiem drzew. Do zrobienia pozostał fragment chodnika przy pałacu Poznańskiego, którego wcześniej nie można było wykonać ze względu na stojące tam rusztowanie (renowacja pałacu). Na swoją trasę od niedzieli wróci autobus linii 87. W niedzielę przejezdne ma być skrzyżowanie ulic Rzgowskiej i Dachowej, na którym wymieniono torowisko. Tramwaje jadące do pętli Kurczaki wrócą na swoje trasy. Czytaj na kolejnym slajdzie UMŁ
Od niedzieli ulicą Ogrodową od ul. Zachodniej do ul. Gdańskiej będzie można przejechać w obu kierunkach.

Rewitalizacja tego odcinka polegała na przebudowie starej infrastruktury podziemnej, wymieniono nawierzchnię jezdni chodniki, urządzono zieleńce i posadzono osiem drzew. Do zrobienia pozostał fragment chodnika przy pałacu Poznańskiego, którego wcześniej nie można było wykonać ze względu na stojące tam rusztowanie (renowacja pałacu). Na swoją trasę od niedzieli wróci autobus linii 87.
W niedzielę przejezdne ma być skrzyżowanie ulic Rzgowskiej i Dachowej, na którym wymieniono torowisko. Tramwaje jadące do pętli Kurczaki wrócą na swoje trasy.

Również od 8 grudnia zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Gdańskiej i Legionów, gdzie naprawiane będzie torowisko. Prace zakończą się 14 grudnia. Tramwaje linii 15 i 17 nie będą kursowały na odcinkach ulic Legionów i Gdańskiej od placu Wolności do ul. Zielonej. Autobus linii 73 pojedzie objazdem przez ulicę Ogrodową, a tramwaje (linii 15 w stronę Kurczaków, a linii 17 w stronę Ikei) skierowane będą ulicami Pomorską, Kilińskiego, Narutowicza i Zieloną, w drugą stronę (linii 15 w stronę pętli Stoki, a linii 17 na pętlę przy ul. Telefonicznej) pojadą ulicami Zieloną, Narutowicza i Kilińskiego.

Ponadto od 8 grudnia zmienią się trasy tramwajów linii 1, 3, 6 i 13, a tramwaj linii 4 będzie zawieszony. Tramwaj linii 1 od dworca Łódź Chojny pojedzie stałą trasą do pl. Wolności, a dalej ulicami Nowomiejską, Zgierską do pętli Helenówek. Tramwaj linii 3 od pętli Marysin Skrzydlata stałą trasą dojedzie do pl. Niepodległości, a dalej ul. Rzgowską do pętli Chojny Kurczaki. Tramwaj linii 6 od dworca Łódź Żabieniec stałą trasą dojedzie do ul. Piotrkowskiej, a dalej ulicami: Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińską do pętli Widzew Augustów. Tramwaj linii 13 z Teofliowa stałą trasą dotrze do ulicy Narutowicza, a dalej pojedzie ulicami: Kopcińskiego, Piłsudskiego, Rokicińską, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodową do cmentarza Zarzew.

Flesz - Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A kiedy zakoncza sie dawno temu rozpoczete remonty, ktorych terminy ukonczenia prac dawno minely a konca nadal nie widac? Czy wladze miasta, w zwiazku z zawaleniem spraw (zle podpisane kontrakty), podadza sie nareszcie do dymisji? Jak to jest, ze ze srednio przejezdnego miasta (ale jednak przejezdnego) po kilku latach rzadow Zdanowskiej zrobilo sie miasto nieprzejezde kompletnie? Na taczce to wywiezc nalezy.

Dodaj ogłoszenie