1 z 6
Otwierają przystanie na Arturówku, Stawach Jana i Młynku. Nowe kajaki i rowery wodne
fot. Krzysztof Szymczak
2 z 6
W najbliższą sobotę zostaną otwarte przystanie Miejskiego...
fot. Polska Press

W najbliższą sobotę zostaną otwarte przystanie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na Arturówku, Młynku i Strawach Jana. Na razie będą czynne tylko w soboty i niedziele w godz. 10 – 18, dopiero od 27 czerwca będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. 11 – 19, a w sobotę i niedzielę w godz. 10 – 18. W związku z epidemią z kajaków i rowerów wodnych będą mogły korzystać po dwie osoby. Więcej osób na rowerze wodnym będzie mogło pływać tylko w przypadku, jeżeli są to osoby wspólnie mieszkające np. rodzice z dziećmi. Na wodzie również obowiązuje noszenie maseczek. Na Arturówku w tym roku można będzie korzystać z nowego sprzętu pływającego – 8 kajaków i 6 rowerów wodnych.


Szczegóły pracy przystani w Łodzi na kolejnych slajdach3 z 6
Przystań Obiekt Rekreacyjny Stawy Jana...
fot. Polska Press

Przystań Obiekt Rekreacyjny Stawy Jana
W roku 2017 przeprowadzona została modernizacji budynku przystani wodnej. Zakres prac modernizacyjnych na przystani obejmował: wykonanie nowego pokrycia dachu, przebudowę sanitariatu, dociepleniei tynkowanie ścian zewnętrznych, montaż sufitów podwieszanych w części administracyjno-socjalnej, wymianę okien i drzwi, docieplenie ścian styropianem, wykonanie nowych tynków, wykonanie okładzin ściennych (glazura) w wc i pomieszczeniu socjalnym, malowanie pomieszczeń farbami emulsyjnymi, wykonanie nowych posadzek w części administracyjno-socjalnej, wymiana okien, wykonanie instalacji alarmowej i monitorującej oraz wymianę pokrycia stalowego istniejących pomostów. Koszty w 2017 r. wyniosły 372 tys. zł.
W latach 2014-2019 na terenie Obiektu Rekreacyjnego Stawy Jana powstały ścieżki pieszo-rowerowe, powstała pętla biegowa z miękką nawierzchnią, oświetlono teren całego parku, wymieniono elementy małej architektury tj. nowe ławki, siedziska, leżaki, wybudowano skatepark, plac zabaw dla dzieci w różnym wieku i z niepełnosprawnościami, stacja streetworkout, wykonano zagospodarowanie plaży wraz z odmulenie zbiornika wodnego i zakupem sprzętu pływającego, utworzone zostało miejsce grillowe. Całość prac wyniosła 4,4 mln zł.


4 z 6
[sc]Przystań Obiekt Rekreacyjny Arturówek[/sc]...
fot. Krzysztof Szymczak

[sc]Przystań Obiekt Rekreacyjny Arturówek[/sc]
W roku 2020 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi w ramach zadania pod nazwą „Modernizacja przystani na obiekcie rekreacyjnym Arturówek - Plan dla Osiedli” zakupił nowe rowery wodne – 6 szt. oraz nowe kajaki szt. 8. (76 tyś. zł.)
W roku 2016 było realizowane zadanie Modernizacja obiektów rekreacyjnych MOSIR w ramach którego na Obiekcie rekreacyjnym Arturówek zostały wykonane: wodny plac zabaw dla dzieci składający się z siedemnastu atrakcji wodnych (wraz z budową stacji uzdatniania wodny, zapleczem sanitarnym, pomieszczeniami technicznymi dla obsługi). Teren wodnego placu zabaw został objęty monitoringiem tradycyjny plac zabaw z trzema zabawkami dostosowanymi dla osób niepełnosprawnych, siłownia plenerowa zawierająca szesnaście urządzeń do ćwiczeń, ścieżki piesze i pieszo rowerowe w dwóch technologiach: żwirowo – gliniastej i żywiczno – żwirowej. Ustawiono elementy małej architektury (ławki, tablicę, kosze na śmieci, kosze na psie odchody)
zamontowano oświetlenie solarne przy siłowni i placu zabaw. Całość nakładów poniesionych w 2016 r. wyniósł 3,1 mln zł.

Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

Polecamy

Nikola pomimo niepełnosprawności ma super wyniki - ponad 90 proc. z trzech egzaminów!

Nikola pomimo niepełnosprawności ma super wyniki - ponad 90 proc. z trzech egzaminów!

Bliscy tragicznie zmarłej Magdaleny Żuk dochodzą zadośćuczynienia od biura podróży

Bliscy tragicznie zmarłej Magdaleny Żuk dochodzą zadośćuczynienia od biura podróży

Oświadczenie majątkowe wicemarszałek Agnieszki Ryś. Sporo mieszkań i dom

GORĄCY TEMAT
Oświadczenie majątkowe wicemarszałek Agnieszki Ryś. Sporo mieszkań i dom

Zobacz również

Wyśmienity skubaniec z agrestem do kawy. To ciasto w retro stylu

Wyśmienity skubaniec z agrestem do kawy. To ciasto w retro stylu

Memoriał Wagnera udany dla polskich siatkarzy. Grbić zadowolony, Semeniuk MVP

Memoriał Wagnera udany dla polskich siatkarzy. Grbić zadowolony, Semeniuk MVP