Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

 • 00dni
 • 16godz.
 • 48min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Otwarte galerie handlowe, żłobki i hotele! Drugi etap znoszenia ograniczeń: od kiedy? Co z salonami fryzjerskimi i restauracjami? 30.04.20

SR
Otwarte galerie handlowe, żłobki i hotele! Drugi etap znoszenia ograniczeń: od kiedy? Co z salonami fryzjerskimi i restauracjami? 30.04.20Przed nami drugi etap znoszenia ograniczeń: co już wkrótce będzie otwarte? Część zmian wejdzie w życie już po długim weekendzie majowym, 4 maja. Wkrótce zrobimy zakupy w galeriach handlowych, otwarte zostaną także hotele oraz żłobki i przedszkola. Co jeszcze obejmuje drugi etap luzowania obostrzeń i odmrażania gospodarki?

NA ŻYWO: Drugi etap znoszenia obostrzeń i odmrażania gospodarki w Polsce. Otwarcie galerii handlowych, żłobków i hoteli

Jakie obostrzenia zostaną poluzowane w najbliższych dniach? Drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem rozpocznie się 4 maja.

 • uruchomienie hoteli i obiektów z miejscami noclegowymi,
 • uruchomienie sklepów w galeriach handlowych. W podobnym reżimie obostrzeń jak w mniejszych sklepie - na 15 mkw może przebywać tylko jedna osoba. Co więcej, przestrzeń rekreacyjna i i restauracyjna wciąż pozostaje zamknięta,
 • przywrócenie rehabilitacji,
 • otwarcie niektórych muzeów, bibliotek miejskich i galerii sztuki,

Powyższe zmiany wejdą w życie po długim weekendzie majowym, 4 maja.

Luzowanie obostrzeń w Polsce: Otwarcie żłobków i przedszkoli już od 6 maja

Z kolei od 6 maja zostaną otwarte żłobki i przedszkola.

Kiedy zostaną otwarte restauracje i salony fryzjerskie?

Z informacji, które przekazał w środę, 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki, wiele wskazuje na to, że restauracje i salony fryzjerskie zostaną uruchomione w trzecim etapie odmrażania gospodarki. Kiedy trzeci etap znoszenia obostrzeń wejdzie w życie? Jak podkreśla premier, są trzy kluczowe kryteria otwiera kolejnych etapów.

 • Stosunek osób, które wyzdrowiały w stosunku do nowych zachorowań,
 • dystansowanie społeczne,
 • wydajność służby zdrowia.

Znoszenie ograniczeń spowodowanych epidemią koronawirusa. Kiedy zostaną otwarte hotele, galerie handlowe i instytucje kultury?

Przed nami drugi etap znoszenia obostrzeń i odmrażania gospodarki.

W środę, 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki ma poinformować o zniesieniu kolejnych obostrzeń, które zostały wprowadzone w Polsce w związku z epidemią koronawirusa. Co zostanie już wkrótce otwarte? W sieci wciąż pojawiają się nowe pytanie, dotyczące tego kiedy będą otwarte galerie handlowe, hotele czy salony fryzjerskie. Dzisiaj powinniśmy wiedzieć na ten temat nieco więcej.

Znoszenie obostrzeń i odmrażanie gospodarki. W środę decyzja odnośnie otwarcia hoteli i marketów budowlanych

Wiemy już, że uczniowie nie wrócą do szkół aż do 24 maja, przesunięte są także egzaminy matur i egzamin ósmoklasisty. Nie zapowiada się również na to, że szybko zostaną otwarte salony fryzjerskie czy salony kosmetyczne.

Piotr Mueller, rzecznik rządu w rozmowie w radiowej Trójce przyznał, że większość obostrzeń będzie nam towarzyszyła jeszcze przez długie tygodnie.

Co zatem może się zmienić w najbliższych dniach?

Drugi etap odmrażania gospodarki i znoszenia ograniczeń. Od kiedy będą otwarte hotele?

Z danych dostępnych na Twitterze Kancelarii Premiera wynika, że że drugi etap odmrożenia gospodarki i znoszenia obostrzeń będzie zawierał:

 • otwarcie sklepów budowlanych również w weekendy
 • otwarcie niektórych instytucji kultury
 • otwarcie hoteli i miejsc noclegowych.

W środę, 29 kwietnia dowiemy się kiedy powyższe obostrzenia mają zostać zniesione.

Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie, restauracje i galerie handlowe? To dopiero w kolejnych etapach znoszenia obostrzeń

Wielu z nas zastanawia się kiedy otwarte zostaną salony fryzjerskie, restauracje czy galerie handlowe. Z planu na odmrożenie gospodarki, który został przedstawiony przed rząd wynika, że na to będziemy musieli jeszcze poczekać.

Salony fryzjerskie czy kosmetyczne, a także restauracje oraz sklepy w galeriach handlowych mają zostać uruchomione w trzecim etapie odmrażania gospodarki.

Nie wiadomo jednak jeszcze kiedy ten etap wejdzie w życie i na jakich zasadach.

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie