Otwarcie podwórca na ul. Traugutta [zdjęcia]

(ao)
Podwórzec miejski na ul. Traugutta, między ul. Piotrkowską a ul. Sienkiewicza, to lustrzane odbicie i przedłużenie pierwszego łódzkiego woonerfu – na ul. 6 Sierpnia. Dzisiaj o godz. 12 jest otwarcie! Wybierzcie się koniecznie! Ze względu na sytuację we Francji, wszystkie imprezy muzyczne i koncerty zostały odwołane. Otwarcie jest bardziej symboliczne, jedynie dzieciom klauni rozdają balony, jest wata cukrowa i zjeżdżalnia.

Woonerf na 6 Sierpnia tętni życiem, zwłaszcza wieczorami, organizowane są tam koncerty, a do lokali gastronomicznych ustawiają się kolejki. Ten na ul. Traugutta na popularność musi dopiero zapracować. Już otworzono tam pierwsze lokale: pizzerię, kawiarnię, dyskotekę, jest szansa, że przyciągną łodzian... Dzisiaj jest wielkie otwarcie, z promocjami w lokalach i zabawami dla najmłodszych.

Koszt powstania nowego woonerfu to 2 mln zł. Nawierzchnia wykonana jest z czerwonej kostki, z pasem szarego granitu pośrodku, gdzie jest miejsce na drzewa, stojaki na rowery, ławki i kosze na śmieci. Wyróżnia się nawierzchnia w rejonie ul. Hotelowej, pokryta ciemną bazaltową kostką, przeplataną z jasną. Lampy oświetlające woonerf są utrzymane w stylu retro.

[ZOBACZ TEŻ FILM Polskie miasta solidaryzują się z Francuzami. (autorTVN24/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Polskie miasta solidaryzują się z Francuzami. (autorTVN24/x-news)