MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto ranking liceów w Łodzi i województwie łódzkim według portalu WaszaEdukacja.pl. Na czele licea akademickie, ale... są duże niespodzianki

Na kolejnych slajdach prezentujemy najnowszy ranking liceów w województwie łódzkim. W zestawieniu umieszone jest 100 szkół, które zdobyły najlepsze oceny. Podajemy ich miejsce w skali województwa oraz całego kraju>>>
Na kolejnych slajdach prezentujemy najnowszy ranking liceów w województwie łódzkim. W zestawieniu umieszone jest 100 szkół, które zdobyły najlepsze oceny. Podajemy ich miejsce w skali województwa oraz całego kraju>>>
Najlepsze licea w Łodzi i regionie. Portal Wasza Edukacja.pl opublikował ogólnopolski ranking liceów za 2023 rok. Które miejsca zajęły szkoły z województwa łódzkiego? Jak wygląda ranking dla niemal wszystkich liceów z Łódzkiego? Zobaczcie - jest sporo niespodzianek, spektakularnych awansów i spadków.

W galerii zdjęć prezentujemy ranking 100 najlepszych liceów województwa łódzkiego według portalu WaszaEdukacja.pl

Najlepsze licea w Łodzi i województwie łódzkim

Portal WaszaEdukacja.pl stworzył wyjątkowy ranking, wzięło w nim udział 1869 liceów publicznych oraz niepublicznych, spełniając tym samym wymogi regulaminu. Na podstawie tego rankingu stworzyliśmy też ranking pierwszych 100 liceów w województwie łodzkim. W porównaniu do poprzednich rankingów, jest sporo zmian.

Które licea najlepsze w Łodzi i województwie łodzkim?

Na czele niezmiennie - pierwsze Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej, drugie Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego imienia Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata w Łodzi. Trzecie miejsce dla I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Łodzi. Dokładnie tak samo wygląda ranking czasopisma "Perspektywy" na 2023 rok.

O wielkim sukcesie może mówić czwarte w regionie, Liceum imienia księdza Stanisława Konarskiego w Skierniewicach, które w ostatnim rankingu "Perspektyw" było 8. Także piąte miejsce to pewna niespodzianka - Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia profesora Zbigniewa Religi w Kutnie. Szóste miejsce w regionie i czwarte w Łodzi dla XII Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Wyspiańskiego w Łodzi, w tym rankingu jest wyżej niż "Prus" i "Zamenhoff", które są lepsze w rankingu "Perspektyw".

Wymienione wyżej sześć liceów znalazło się wśród 100 najlepszych liceów w Polsce.

Ranking WaszaEdukacja.pl

WaszaEdukacja.pl informuje, że: "Przy tworzeniu rankingu liceów, uwzględnione zostały różnorodne kryteria, aby zapewnić obiektywne i kompleksowe podejście. Na liście znalazły się wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD) z lat 2020-2022. Dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł, takich jak Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, co zapewnia wiarygodność i rzetelność wyników".

Jak informują twórcy rankingu - ma on charakter porównawczy i może być pomocnym narzędziem dla uczniów i ich rodziców przy wyborze szkoły średniej. Jednak nie powinien być jedynym kryterium wyboru liceum. Ważne są również profile szkół, oferta edukacyjna, kadra nauczycielska oraz opinie innych uczniów i rodziców.

W galerii zdjęć prezentujemy ranking 100 najlepszych liceów województwa łódzkiego według portalu WaszaEdukacja.pl

od 7 lat
Wideo

Kiedy i jak sprawdzić wyniki matur?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Oto ranking liceów w Łodzi i województwie łódzkim według portalu WaszaEdukacja.pl. Na czele licea akademickie, ale... są duże niespodzianki - Dziennik Łódzki

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany