Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ostatnie dni drugiego spisu próbnego przed NSP 2021. Za spisanie się można otrzymać niespodziankę

Lila Sayed
Lila Sayed
Do 30 kwietnia można się spisać elektronicznie.
Do 30 kwietnia można się spisać elektronicznie.
Do 30 kwietnia potrwa drugi spis próbny przed Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, który przeprowadzany jest na terenie gminy Kleszczów przez Główny Urząd Statystyczny. Za spisanie się można otrzymać niespodziankę - upominek, w którego skład wchodzą losowo wybrane gadżety spisowe (parasole, koce piknikowe, ładowarki indukcyjne, zestawy piśmiennicze, notesy, smycze, kubki termiczne, torby, powerbanki, pendrive’y i wiele innych).

Aby otrzymać upominek należy:

 • wejść na stronę http://spis.gov.pl,
 • przejść do aplikacji spisowej,
 • dokonać samospisu,
 • zapisać ostatnią stronę formularza lub zrobić zdjęcie,
 • przesłać zapisaną ostatnią stronę formularza (screen lub zdjęcie) wraz z danymi do wysyłki**, na które należy wysłać upominek na adres [email protected].

200 pierwszych gospodarstw, które W PEŁNI zakończy SAMOSPIS całego gospodarstwa, a kompletność ich formularza zostanie pomyślnie zweryfikowana – otrzyma upominek - zapowiada GUS.

Pierwszy spis próbny odbywał się na terenie dwóch gmin: Czerwińsk nad Wisłą oraz Sierakowice w październikuubiegłego roku. Drugi spis próbny jest szerszy - obejmuje szesnaście gmin – po jednej gminie w każdym województwie.

Dlaczego w Łódzkiem wybrano gminę Kleszczów?

- Między innymi ze względu na niski wskaźnik gęstości zaludnienia, bardzo korzystne proporcje ludności według ekonomicznych grup wieku (wysoki udział osób w wieku przedprodukcyjnym, niski w wieku poprodukcyjnego), bardzo wysokie wartości napływu ludności do gminy na 1000 osób

Kto ma wziąć udział w spisie?

Drugi spis próbny obejmuje wszystkie osoby przebywające na terenie gminy - mieszkańców zamieszkałych na stałe, ale także czasowo przebywających i bezdomnych. Do przekazania danych dotyczących osób nieobecnych i osób małoletnich obowiązane są osoby pełnoletnie wspólnie z nimi zamieszkałe, natomiast danych o osobach przebywających w obiektach zbiorowego zakwaterowania – zarządzający tymi obiektami.

Na jakie pytania będą musieli odpowiedzieć?

Główne tematy, w ramach których będą gromadzone dane ze spisu:

 • stan i charakterystyka demograficzna ludności, w tym ludność w obiektach zbiorowego zakwaterowania oraz osoby bezdomne (bez dachu nad głową);
 • edukacja (poziom wykształcenia);
 • aktywność ekonomiczna osób, w tym dojazdy do pracy;
 • niepełnosprawność;
 • migracje wewnętrzne i zagraniczne, w tym kraj urodzenia i obywatelstwo;
 • narodowość, język i wyznanie;
 • gospodarstwa domowe i rodziny;
 • stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki).

Jak się poprawnie spisać?

Drugi Spis próbny przed NSP 2021 nie będzie realizowany poprzez wywiad bezpośredni, co oznacza, że żaden rachmistrz ani inny pracownik statystyki publicznej nie odwiedzi mieszkań respondentów.

Do 30 kwietnia można się spisać drogą elektroniczną - za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego. Logowanie do aplikacji jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera oraz telefonu. Po 8 kwietnia dane będą zbierane przez rachmistrzów spisowych za pomocą wywiadu telefonicznego.

W trakcie spisu próbnego dane zbierane są według stanu na dzień 31 marca 2020 r., godzinę 24.00. Spisy próbne są generalnym sprawdzianem przed spisem powszechnym, który odbędzie się od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. na terytorium całej Polski.

IDZIESZ NA ZAKUPY, JEŹDZISZ KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ? – ZABIERZ ZE SOBĄ ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI DŁONI >> Sprawdź produkty dostępne w naszym sklepie <<

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Gruzinka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany