Osłabiona Wisła wywalczyła remis

Maor Melikson
Maor Melikson Polskapresse
Piłkarze Wisły, grając przez 62 minuty w dziesiątkę, potrafili zremisować ze Standardem Liege 1:1 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Rewanż za tydzień.

O losach meczu zdecydowała sytuacja w 28 minucie. Wiślacy wyprowadzali akcję spod własnego pola karnego, Nunez zagrał wprost pod nogi Buyensa, który znalazł się dogodnej pozycji w polu karnym. Sytuację próbował jeszcze faulem ratować Czekaj, za co został ukarany czerwoną kartką. Arbiter podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Cyriac.
Fani Wisły pragnąc pomóc gospodarzom, chcieli osłabić morale bramkarza gości, rzucając w niego śnieżkami. Sędzia zagroził przerwaniem spotkania. Pseudokibice dali sobie spokój.
Osłabiona Wisła dzielnie walczyła do końca. I została za to nagrodzona w 89 minucie. Po świetnej centrze z rzutu wolnego Melksona, Genkow wepchnął piłkę do siatki. Paradoksalnie krakowianie grali lepiej, gdy było ich mniej na boisku!