Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 02godz.
  • 58min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Oscary 2021 nie odbędą się w lutym. Gala zostanie przesunięta na kwiecień 2021. Powód? Pandemia koronawirusa

Sandra Rybińska
Sandra Rybińska
Najbliższa gala rozdania Oscarów odbędzie się dopiero 25 kwietnia 2021 roku
Najbliższa gala rozdania Oscarów odbędzie się dopiero 25 kwietnia 2021 roku https://www.istockphoto.com/vzphotos
Oscary 2021 z nowym terminem. Decyzją Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się w kwietniu, a nie w lutym, jak pierwotnie planowano. Przesunięto także termin, w którym poznamy nominacje. Zmiany są podyktowane pandemią koronawirusa.

Oscary 2021 odbędą się dopiero w kwietniu. Powód? Epidemia koronawirusa

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej poinformowała w specjalnym oświadczeniu, że Oscary 2021 nie odbędą się 28 lutego. Skąd taka decyzja? Pandemia koronawirusa mocno dotknęła branżę filmową, wiele ekip musiało przerwać prace nad produkcjami, nie ma także mowy o głośnych premierach. Problemem będzie także organizowanie w tym roku festiwali filmowych, podczas których widownia miała szansę poznać produkcję czy zobaczyć na ekranie aktorów, którzy później będą ubiegać się o zdobycie Oscara.

Gala rozdania Oscarów 2021 odbędzie się 25 kwietnia

Jak poinformowała Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, najbliższa gala oscarowa odbędzie się 25 kwietnia 2021. To jednak nie koniec zmian. Inny jest również termin, do którego produkcje mogą się zakwalifikować do konkursu, później zostaną także ogłoszone nominacje.

  • Zgłoszenia do Oscarów zostaną wydłużone do 28 lutego 2021. Oznacza to, że filmy, które chcą powalczyć o statuetkę muszą zadebiutować do 28 lutego 2021, a nie do 31 grudnia 2020 roku.
  • Nominacje zostaną ogłoszone 15 marca 2021.

Przesunięcie gali rozdania nagród, ale także m.in. terminu ogłoszenia nominacji ma dać szansę twórcom na dokończenie swoich dzieł i ich dystrybucję.

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie