Orzeł - żużel. Emocji nie brakowało. Zwycięstwo łodzian

Orzeł odniósł premierowe zwycięstwo w I lidze żużla

Zawody rozpoczęły się podniośle od odśpiewania hymnu. pierwszym biegu upadł były zawodnik Orła - Łoktajew i wyścig skończył się remisowo 3:3. W pojedynku juniorów klęska łodzian 1:5. Huckenbeck pokazał klasę w trzecim biegu i wygrał bezapelacyjnie. Okoniewski po analizie wideo po emocjonującej końcówce zajął drugie miejsce, co oznaczało, że łodzianie doprowadzili do remisu. Debiutujący w Orle Musielak oddał w końcówce zwycięstwo w biegu i goście znów objęli prowadzenie. Potem jednak Orzeł dogonił rywali i na tablicy ciągle widniał remis. Po 9 biegach było 27:27, choć łodzianie powinni wygrać bieg 5:1, ale na ostatnim okrążeniu drugiego Andersena wykluczyła z biegu awaria motocykla. Po kolejnym biegu nadal był remis 30:30. Po jedenastym biegu piąty remis z rzędu i wynik 33:33. W kolejnym nastąpiła awaria taśmy i przerwa trwała sześć minut. Po wznowieniu był kolejny remis dzięki odważnej jeździe Okoniewskiego. 36:36.
Trzynasty bieg okazał się fatalny dla gości, którzy przegrali 1:5 z Andersenem i Huckenbeckiem. To pierwsze prowadzenie Orła w tym sezonie. 41:37.
Nadszedł czas na biegi nominowane. Znów zawiodła taśma startowała. Po kolejnej 5-minutowej przerwie i wznowieniu zawodówb14 bieg goście wygrali 4:2 i o wszystkim decydował ostatni 15 bieg. Przed nim było 43:41 dla Orła. Niestety upadł Musielak po starciu na torze z Walaskiem. Zawodnik Ostrovii został wykluczony z biegu, co oznczało, że łodzianie wygrali mecz przed ostatnim starciem . W powtórzonym biegu górą był Orzeł 4:2, który wygrał mecz 47:43
Wpływ na końcowy wynik miała słaba postawa Mastersa, który nie miał swojego dnia z powodu zjedzonego wcześniej... gulaszu.
W składzie Orła doszło do zmiany. Za Dawida Wawrzyniaka wystąpi wypożyczony z Get Well Toruń Kamil Kiełbasa. Mówiono, że Wawrzyniak ma poważne kłopoty z (nad)wagą.
Mecz oglądało około 5 tysięcy widzów.
W całej historii pojedynków Orła z Ostrovią , oba teamy wygrała po 17 razy. Tylko raz padł remis. To był ligowy mecz numer 700 Ostrovii.

Orzeł - Ostrovia 47:43