Orzeł. Zdobycie 41 punktów zapewni łodzianom utrzymanie!

-
Rewanżowy mecz barażowy o prawo występowania w I lidze żużlowców Orła z PSŻ w Poznaniu zaplanowany jest na niedzielę 6 października, godzina 15.

Orzeł będzie bronić 10 punktowej zaliczki z pierwszego spotkania (50:40)
41 punktów w Poznaniu gwarantuje drużynie Orła pozostanie w Nice 1. LŻ - podaje klubowa strona. W tym sezonie Orzeł (nie licząc przerwanych spotkań w Daugavpils i Gdańsku) zdobywa średnio w meczach wyjazdowych 39,75 pkt. Najwyższą porażkę zespół Lecha Kędziory zanotował na torze ROW Rybnik (37:53). Czyli nawet jadąc z przyszłorocznym uczestnikiem rozgrywek Ekstraligi, łodzianie byli blisko osiągnięcia takiej zdobyczy.

W myśl regulaminu, w przypadku wygranej gospodarzy różnicą dziesięciu oczek, o losach dwumeczu zadecyduje bieg dodatkowy, w którym z każdej z drużyn pojedzie jeden zawodnik, wyznaczony przez trenera i kierownika zespołu. Wtedy pola startowe dzielone są na dwie części, a o pierwszeństwie wyboru decyduje losowanie.
Kolejną ciekawostką regulaminową jest przerwanie meczu w przypadku złych warunków atmosferycznych. Na razie prognozy pogody na niedzielę wciąż są optymistyczne, ale gdyby doszło do kłopotów z aurą w trakcie spotkania, to aby wynik był zaliczony, ekipy muszą objechać 12 biegów (nie 8 jak podczas meczów ligowych).
W rywalizacji o taką stawkę dodatkowo wprowadzona jest obowiązkowa kontrola techniczna motocykli przed i po zawodach. Mechanicy muszą zatem mieć przygotowany sprzęt w parku maszyn już ponad trzy godziny przed pierwszym biegiem i po spotkaniu również czekać na sprawdzenie motorów.