Orzeł już w play-off. Wysoka wygrana z Włókniarzem [zdjęcia]

W spotkaniu szesnastej kolejki pierwszej ligi żużlowej Orzeł pokonał 64:25 Eko-Dir Włókniarza Częstochowa.

Tym samy łodzianie zapewnili sobie zwycięstwo w fazie zasadniczej i awans do play-off, w którym będą walczyć o ekstraligę.
Aż trzy razy zawodnicy przymierzali się do startu w pierwszym biegu. Przy pierwszej próbie bieg przerwany z powodu nierównego startu. Hans Andersen podjeżdżał bardzo blisko taśmy i sędzia oglądał powtórki, aby ocenić, czy Duńczyk jej dotknął. Po kilku minutach arbiter wykluczył go z rywalizacji, a zastąpił ho Adrian Gała.
Za drugim podejściem już na drugim łuku upadek miał Tomas Jonasson. Na tor wyjechała karetka, ale na szczęście zawodnikowi nic się nie stało. Szwed został wykluczony z powtórki, a później przez kilka minut trwała naprawa bandy. .Wreszcie za trzecim razem zawodnikom udało się dojechać do mety. Wygrał Jakub Jamróg, przed Gałą i łodzianie objęli prowadzenie 5:1. Później nie było już wielkich emocji. Drużyna trenera Lecha Kędziory dominował na torze i po sześciu wyścigach wygrywała 28:8. Już w tym momencie było wiadomo, że zawodnicy Orła nie dadzą sobie wydrzeć zwycięstwa.
Goście, trzecia drużyna rozgrywek, ani razu nie odnieśli zwycięstwa.