Orlik Basketmania 2014. Marcin Gortat w Łodzi [zdjęcia]

(pat)
Grzegorz Gałasiński
Cztery drużyny stanęły na najwyższym podium w czwartej edycji turnieju "Orlik Basketmania 2014", jaki odbył się dzisiaj na placu Dąbrowskiego. Mecze eliminacyjne, które pozwoliły wyłonić zwycięzców toczyły się od piątku, w koszykarskim miasteczku, które powstało na placu Dąbrowskiego. Zawodników dopingował sam Marcin Gortat. Mecz finałowy dziewcząt od 11 do 12 lat wygrała drużyna SP 4 Gwiazdy Działdowo, pokonując Kormorana Sieraków i SP 56 ze Szczecina.

Wśród chłopców najlepsza okazała się drużyna SP 2 z Łańcuta. Na drugim miejscu uplasował się UKS Chromik I Żary, na trzecim - SP 1 Dream Team Ostrów Wielkopolski.
W kategorii dziewcząt od 13 do 14 lat zwyciężyła drużyna ZSI Skierniewice, srebro wywalczyło Gim 2 Działdowo, a brąz - PG Głuchołazy.
Joker Team Radom był niezwyciężony w tej samej grupie wiekowej w kategorii chłopców. Wyprzedził UKS Chromik I Żary i Miejski Zespół Szkół Kłodzko.