Orlen Cup 2023 w Łodzi. Emocjonujący mityng lekkoatletyczny w Atlas Arenie ZDJĘCIA

W łódzkiej Atlas Arenie trwa prestiżowy lekkoatletyczny mityng Orlen Cup. Nie brakuje bardzo dobrych rezultatów.

Zwraca uwagę przede w szystkim wyczyn 22-letniej Pii Skrzyszowskiej. Polka uzyskała bowiem najlepszy w tym sezonie wynik w Europie - 7,78 sekundy w biegu na 60 metrów przez płotki. Do liczącego już prawie 43 lata rekordu Polski Zofii Bielczyk Skrzyszowskiej zabrakło więc już naprawdę niewiele, bo zaledwie 0,002 s.

Rezultat Skrzyszowskiej to również drugi w tym roku wynik w tabelach światowych. Mamy więc prawo liczyć, że nasza zawodniczka stanie na podium zbliżających się halowych mistrzostw Europy w Stambule (odbędą się one od 2 do 5 marca). Kto wiem, może kiedyś uda jej się pobić rekord globu (7,68 s)

Kibice czekali na występ sprinterki Ewy Swobody. Ta zwyciężyła w biegu na 60 metrów z czasem 7,14 sekundy z minimalną przewagą nad kolejną rywalką, którą była Zaynab Dosso. W eliminacjach rekordzistka kraju uzyskała 7,15.

To już drugi raz w tym sezonie, kiedy wygrywam tysięcznymi częściami sekundy. Zachowajmy spokój, co chwila ktoś mnie pyta ,,Ewa, kiedy zejdziesz poniżej 7 sekund". Dziś w Łodzi słyszałam to pytanie chyba z dziesięć razy. Odpowiadam, wtedy, kiedy przyjdzie na to czas. Do mistrzostw Europy mamy jeszcze trochę czasu - powiedziała po finałowym występie Swoboda przed kamerami TVPSport

Na 60 m panów triumfował mistrz olimpijski Lamont Marcel Jacobs (6,57 s), wyprzedzając Polaka Dominiką Kopcia (6,60).

W konkursie skoku wzwyż zwyciężył Norbert Kobielski, który jako jedyny pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,23 m. To jego najlepszy wynik w tym sezonie.

W pchnięciu kulą trzecie miejsce zajął Konrad Bukowiecki (20,71 m). Lepsi byli Tomas Stanek (Czechy) - 20,85 oraz Mesud Pezer (Bośnia i Hercegowina) - 20,75

Na najniższym stopniu podium w skoku o tyczce stanął Piotr Lisek z wynikiem 5,70 m. Wyprzedzili go Ernestem John Obiena (5,77) oraz Sam Kendricks (5,70).

W biegu panów na 60 m ppł drugą lokatę zajął Jakub Szymański (7,59 s). O 0,04 s szybszy był Kubańczyk Roger Iribarne.