Organika znów wygrywa

ei24
Organika znów wygrywa ei24
Siatkarki Organiki Budowlani przerwały serię sześciu porażek z rzęd pokonując Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia

Siatkarki Organiki Budowlani przerwały serię sześciu porażek z rzędu. Mimo osłabień kadrowych łodzianki w zaledwie 75 minut pokonały 3:0 we własnej hali najsłabszy zespół w lidze, Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia.

Tylko dziewięć zawodniczek miał do dyspozycji trener Wiesław Popik przed meczem z beniaminkiem. W tym gronie były Dominikanka Karla Miguelina Echenique, która zaledwie kilka godzin przed spotkaniem mogła przywitać się z nowymi koleżankami, oraz narzekające ostatnio na przeziębienie Katarzyna Ciesielska i Katarzyna Zaroślińska. Na szczęście wczoraj do Łodzi przyjechała najsłabsza drużyna w PlusLidze, która w sześciu spotkaniach wygrała zaledwie jednego seta. I mimo osłabień gospodyń w Pałacu Sportu nie miała najmniejszych szans na powiększenie tego skromnego dorobku.

Już pierwszy set pokazał, jak wiele dzieli obie drużyny. Organika prowadziła w nim od początku do końca i tylko w chwilach dekoncentracji łodzianki pozwalały punktować rywalkom. Drugi rozpoczął się od prowadzenia Organiki 4:0, ale ; przyszło jej to chyba za łatwo, bo przez zbytnie rozluźnienie drużyna z Wybrzeża kilka minut później wygrywała 11:9. Później jednak wszystko wróciło do normy, to znaczy podopieczne Popika, głównie za sprawą bardzo skutecznych w ataku Zaroślińskiej i Julii Szeluchiny (wybrana MVP meczu), zdobywały punkty seriami, a przeciwniczki raz na jakiś czas. Przy stanie 24:16 w łódzkiej drużynie zadebiutowała Echenique.

Po raz drugi rozgrywająca z Dominikany pojawiła się przy wyniku 11:3 w trzeciej odsłonie. ; Została już do końca spotkania, a raczej egzekucji, bo siatkarki Organiki pozwoliły przyjezdnym zdobyć tylko 13 punktów. ; (bap)

Organika Budowlani Łódź - Sandeco wybrzeże TPS Rumia 3:0 (25:19, 25:16, 25:13)
Organika: Kosek 5, Szymańska 3, Szeluchina 16, Mirek 8, De Paula 13, Zaroślińska 17, Ciesielska (libero) oraz Teixeira i Echenique. TPS Rumia: Leszczyńska, Toborek 2, Pykosz 7, Starzyk-Bonach 7, Mikołajewska 6, Hudima 6, Jagodzińska (libero) oraz Theis, Ziemcowa 1 i Brodacka. ;