Opaski medyczne czekają na seniorów ze Zgierza

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Sto opasek medycznych trafi do zgierskich seniorów. Spieszcie się. Wolnych opasek jest coraz mniej.

Czy jako senior czułbyś się bezpieczniej wiedząc, że twoje parametry życiowe są stale monitorowane, a w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia natychmiast zostanie wezwana pomoc? Jeśli tak to nie zwlekaj, tylko złóż wniosek i skorzystaj z darmowej teleopieki w ramach projektu realizowanego przez powiat zgierski, we współpracy z firmą HRP Care.

Chcąc rozszerzyć grono odbiorców tej inicjatywy władze powiatu nawiązały także współpracę z Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu im. Marii Skłodowskiej-Curie , gdzie pracownicy socjalni pomagają pacjentom wypełniać wnioski na darmową opaskę życia, która 24 godziny na dobę mierzy tętno, temperaturę ciała, bada aktywność seniora, a w razie potrzeby wzywa służby ratunkowe.

Dziś w szpitalu odbyła się konferencja prasowa z udziałem starosty zgierskiego Bogdana Jaroty, wicemarszałka województwa łódzkiego Piotra Adamczyka, dyrektor placówki Agnieszki Jóźwik, konsultanta wojewódzkiego ds. geriatrii dr Zbigniewa Jarosika i przedstawiciela firmy HRP Care Partyka Molędy.

- Za pośrednictwem licznie przybyłych na konferencję mediów chcemy dotrzeć do mieszkańców powiatu zgierskiego z informacją, że trwa rekrutacja do projektu – mówi starosta Jarota. – Serdecznie zachęcam osoby po 60 roku życia, które potrzebują choćby minimalnej pomocy w codziennych czynnościach życiowych, by skorzystały z darmowej teleopieki. Zapraszam do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zgierzu po odbiór wniosku, który następnie należy wypełnić, udać się do lekarza po podpis i złożyć komplet dokumentów do PCPR. Do tej pory zebraliśmy ponad 60 wypełnionych wniosków, na dostępne w ramach projektu 100 miejsc, które teraz trafią do HRP Care, po to by móc spersonalizować opaski i wydać je mieszkańcom naszego powiatu.

Projekt znalazł uznanie także władz województwa łódzkiego.
- Podobny projekt uratował życie już wielu mieszkańcom naszego województwa, jak słyszeliśmy ponad 100 osób z łódzkiego otrzymało już pomoc korzystając z opaski życia – mówi wicemarszałek Adamczyk. – Cieszę się, że teraz także szpital wojewódzki w Zgierzu zaangażował się w pomoc osobom zamieszkującym powiat zgierski.

W ciągu dwóch dni pacjenci szpitala wypełnili 20 wniosków. Jak oni oceniają powiatową inicjatywę dla seniorów?
- Złożyłam wniosek, bo skoro znalazłam się w szpitalu i zaproponowano mi pomoc w wypełnieniu dokumentów, to zgłosiłam się i dodatkowo namówiłam też panie z pokoju – mówi Anna Chmielecka, przebywająca na Oddziale wewnętrznym i geriatrii. – Dzięki takiej opasce nie tylko ja będę czuła się bezpieczniej ale też moi bliscy, pozostawiając mnie samą w domu. Starsze panie, takie jak ja, lubią chodzić na spacery, a wiemy jak to niekiedy się kończy. Dzięki opasce jestem stale monitorowana i lokalizowana. Uważam, że to świetny pomysł i każdy senior powinien z takiego rozwiązania skorzystać – dodaje pani Anna.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

T
To

Ja chętnie skorzystalabym z takiej opaski a gdzie to było upublicznione

Dodaj ogłoszenie