Only-Bio Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon 0:3. Pewny awans łódzkich ,,Wiewiór do półfinału

pap/tytus żmijewski
W swoim drugim meczu pierwszej fazy play-off ekstraklasy siatkarek ŁKS Commercecon ponownie wygrał z Only-Bio Pałacem 3:0 (25:23, 25:20, 25:13), tym razem jednak na parkiecie w Bydgoszczy. Łodzianki są więc już w czołowej czwórce w Polsce.

Podopieczne włoskiego trenera Alessandro Chiappiniego rozpoczęły mecz z Julitą Piasecką i Kingą Drabek w wyjściowym składzie. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Pałacu 2:0 po ataku Anneclaire Ter Brugge, jednak szybko łodzianki doprowadziły do remisu. Atak Valentiny Diouf dał przyjezdnym prowadzenie 6:5. Gdy zablokowana została Anna Lewandowska, ,,Wiewióry'' prowadziły 8:5. Gospodynie nie odpuszczały, krok po kroku odrabiały straty. Przy zagrywce Lewandowskiej zdobyły przewagę 11:10 i o czas musiał prosić trener Alessandro Chiappini. Środkową Pałacu "zdjęła" z zagrywki Julita Piasecka, wykonując skuteczny atak po rękach rywalek. Po autowej zagrywce Eweliny Żurowskiej mieliśmy remis po 18. W końcówce Ełkaesianki odskoczyły na kilka ,,oczek'' i ostatecznie wygrały 25:23.

Drugiego seta ponownie lepiej rozpoczęły gospodynie (3:1), jednak nieporozumienie w bydgoskiej ekipie dało remis 3:3. Miękkie uderzenie Lewandowskiej wpadło w boisko przyjezdnych i mieliśmy kolejny remis (7:7). Dwa skuteczne bloki w wykonaniu Pałacanek dały im przewagę 10:8 i o czas poprosił zdenerwowany trener Chiappini. Gdy przebiła się przez blok Diouf, ŁKS Commercecon tracił do rywalek już tylko jeden punkt. Łodzianki grały cierpliwie, po bloku na Ter Brugge wyszły na prowadzenie 16:14. Przy stanie 19:16 dla przyjezdnych o czas poprosił trener Jakub Tęcza. W kolejnej akcji w aut zaatakowała Lewandowska. Świetnie zaserwowała Roberta Ratzke i dała swojej ekipie pięć punktów przewagi (23:18), a mocny atak Diouf zakończył seta wygraną łodzianek (25:20).

Bydgoszczanki świetnie rozpoczęły trzeciego seta, szybko wyszły na prowadzenie 4:1. Podrażnione łodzianki zaczęły odrabiać straty. Blok na Kolecie Łyszkiewicz dał remis 4:4, a po kiwce Valentiny Diouf Ełkaesianki wyszły na prowadzenie 5:4. Mocne uderzenie Zuzanny Góreckiej dały łodziankom przewagę 11:9, a po autowym ataku Łyszkiewicz prowadzenie przyjezdnych urosło do czterech punktów (13:9). Grę przerwał trener Jakub Tęcza. Mocne zbicie Lany Scuki dało ełkaesiankom wysokie prowadzenie 17:12. Czujnie zagrała na siatce Kamila Witkowska i łodzianki były o krok od zwycięstwa (22:13). Do tego świetnie zagrywała Scuka. Piłkę meczową dał przyjezdnym atak Anastasii Hryshchuk, a na koniec młoda atakująca dołożyła punktowy blok. ŁKS Commercecon Łódź wygrał 25:13 i cały mecz 3:0, a tym samym zameldował się w półfinale mistrzostw Polski