Olimpia - Widzew. Z Danielem Mąką w składzie łodzianie grają lepiej!

Zaczynamy rundę wiosenną w II lidze.

Lider Widzew (37 zdobytych punktów), zagra w Elblągu o godz. 17 z zajmującą przedostatnie miejsce Olimpią (15 pkt).
W premierowym meczu rozgrywek w Łodzi widzewiacy byli lepsi. Pokonali rywali 1:0, po golu strzelonym w 24 minucie przez Damiana Paszlińskiego. Olimpia wygrała u siebie dwa mecze (ze Skrą Częstochowa 1:0 i Stalą Stalowa Wola 3:2), dwa zremisowali (z ROW 1964 Rybnik 0:0 i Elaną 2:2), cztery przegrała. Widzew na wyjazdach odniósł cztery zwycięstwa, dwa spotkania zremisował i tyle samo przegrał.
W Elblągu nie kryją, że ich celem jest pokonanie łodzian. Nie są to słwoa rzucane na wiatr. W ostatniej kolejce drużyna zremisowała z Elaną Toruń 2:2. Do kadry meczowej wracają Tomasz Persona i doświadczony 38letni bramkarz Krzysztof Pilarz, który rozegrał 243 mecze w ekstraklasie.
Nie wyobrażamy sobie z kolei, żeby w wyjściowej jedenastce Widzewa zabrakło Daniela Mąki, jedynego piłkarza do którego nie można mieć cienia pretensji po nieudanej wyprawie do Grudziądza i porażce z Olimpią 2:3.
Mąka jeszcze nie tak dawno nie łapał się w meczowej kadrze łodzian. Nie narzekał, nie skarżył się, pracował uczciwie i wytrwale. Odzyskał zaufanie trenera Radosława Mroczkowskiego i odpłaca się mu dobrą grą i asystami przy golach kolegów z drużyny. Na dziś tak to wygląda: z Mąką w składzie Widzew gra lepiej!
Pomocnik Widzewa Simonas Paulius przeszedł zabieg artroskopii kolana. Przerwa potrwa około dwóch miesięcy
Jacek Trzeciak został nowym trenerem ROW Rybnik. 46letni szkoleniowiec podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2019 roku.

Materiał oryginalny: Olimpia - Widzew. Z Danielem Mąką w składzie łodzianie grają lepiej! - Express Ilustrowany