Ola Urbańczyk w znakomitej formie!

Redakcja
14 polskich pływaków wywalczyło w Poznaniu kwalifikację do mistrzostw Europy na krótkim basenie, które w dniach 12-15 grudnia odbędą się w duńskim Herning. Najlepszą zawodniczką zawodów była Aleksandra Urbańczyk -Olejarczyk(AZS UŁ PŁ Łódź).

Minimum kwalifikacyjne zostało ustalone na poziomie ósmego miejsca (lub 12. w przypadku juniorów) z ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Chartres. Mistrzowską formę zaprezentowała Aleksandra Urbańczyk, która kwalifikację wywalczyła aż w czterech konkurencjach i poprawiła o 0,11 sek. własny rekord Polski na dystansie 50 m stylem motylkowym.
– Rekord Polski na 50 metrów delfinem na pewno cieszy, choć to nie do końca moja koronna konkurencja. Ale można powiedzieć, że była to taka wisienka na torcie – powiedziała po zawodach zawodniczka.
W Danii zamierza rywalizować na 50 m grzbietowym i 50 m dowolnym.- Jeszcze zastanawiam się nad startem na 50 m stylem motylkowym. W Danii liczę na dobre wyniki, chciałabym zbliżyć się do rekordu życiowego, szczególnie na 50 m grzbietowym, to gwarantowałoby wysokie miejsce. Nie lubię rozdawać medali przed zawodami, ale jeśli wrócę bez niego, to będę zawiedziona” – dodała Urbańczyk.