Ogromny sedes z pieniędzmi na rynku Manufaktury [zdjęcia]

mr
Sedes wypełniony imitacją pieniędzy stanął na rynku Manufaktury.
Sedes wypełniony imitacją pieniędzy stanął na rynku Manufaktury. Paweł Łacheta
Ogromny sedes pełen pieniędzy stanął wczoraj na rynku Manufaktury. W ten sposób łódzka oczyszczalnia ścieków w ramach kampanii ,,Nie top śmieci. Woda wraca” zwraca uwagę na problem odpadów wrzucanych do domowych toalet. Grupowa Oczyszczalnia Ścieków szacuje, że rocznie na ich wyławianie, składowanie i utylizację przeznacza 400 tys. zł.

Co roku tony śmieci zamiast do kosza trafiają do oczyszczalni

- To nie wszystkie koszty. Wydatków takich jak przyspieszone zużycie urządzeń i maszyn, problemy z zakłóceniem procesu biologicznego oczyszczania ścieków, nie można precyzyjnie oszacować. Śmieci te blokują, zatykają i uszkadzają pompy i inne urządzenia. Odnotowujemy sto awarii rocznie - mówi Rafał Reszpondek z GOŚ.

Listę tego, co do niej dopływa ze ściekami, otwierają pampersy, podpaski, chusteczki i płatki higieniczne, dalej plasują się fragmenty odzieży, tkanin, sznurki, obuwie, opakowania po kosmetykach, butelki, baterie, kapsle, lekarstwa. Znalazły się na niej też zabawki, części mebli, torby foliowe. Największą zmorę od lat stanowią patyczki z końcówkami z włókniny. Co miesiąc wyciąga się ich pół tony! Do ścieków leją się chemikalia- farby, rozpuszczalniki, oraz tłuszcze i oleje. Kanalizację traktuje się jak składowisko materiałów budowlanych - do oczyszczalni docierają zwoje kabli elektrycznych, listwy z PCV, worki z pianką montażową, cement i gips.

ŻYCZENIA NA OSIEMNASTKĘ
ŻYCZENIA NA 40 URODZINY
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ PENISA...
Numery kierunkowe w Polsce

[ZOBACZ TEŻ FILM 110 osób utknęło w kolejce gondolowej na Mont Blanc. 45 turystów spędziło noc w wagonikach (napisy) (autor x.news/RUPTLY)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM 110 osób utknęło w kolejce gondolowej na Mont Blanc. 45 turystów spędziło noc w wagonikach (napisy) (autor x.news/RUPTLY)