Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ogród Botaniczny w Łodzi. Przed sezonem spotkanie z ornitologami w "botaniku". Spacer po ogrodzie i obserwacja ptaków

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Spacer w najbliższą sobotę - 2 marca - będzie poświęcony ptakom.
Spacer w najbliższą sobotę - 2 marca - będzie poświęcony ptakom. Archiwum Polska Press
Ogród Botaniczny w Łodzi pozostanie zamknięty jeszcze przez ponad miesiąc. Ale ponownie otworzy się dla łodzian "na chwilę", by wybrali się do niego na spacer (wcześniej odbyły się spacer przyrodniczy, warsztaty dendrologiczne i spotkanie z ornitologami). A w najbliższą sobotę 2 marca zaplanowano drugie spotkanie z nimi.

Spacer po zamkniętym "botaniku". Z lornetką na sikory i kosy

Styczniowy spacer przyrodniczy pod hasłem „Obrączkowanie ptaków - jak i dlaczego” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego łódzki "botanik" organizuje drugą edycję przechadzki adresowanej do wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, na czym polega praca ornitologa.
Podczas sobotniej wycieczki po ogrodzie uczestnicy razem ze specjalistami z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego będą obserwować ptaki i słuchać ich coraz donioślejszych głosów. Ornitolodzy opowiedzą o różnorodności gatunkowej tych zwierząt żyjących w Polsce, ich wędrówkach i zimowaniu oraz o metodach badań, w tym obrączkowaniu. Sprawdzą też, czy w ptasim świecie widać już nadchodzącą wiosnę, a przy okazji, czy są jej oznaki w świecie roślin. Zabrana na spacer lornetka na pewno ułatwi obserwacje.
Zbiórka o godz. 11 w budynku administracji Ogrodu Botanicznego od strony ul. Retkińskiej 41. Nie obowiązują zapisy. Udział w sobotnim spotkaniu z ornitologami jest możliwy po wykupieniu biletu wstępu do "botanika". Ceny biletów: normalny 14 zł, ulgowy 7 zł. Płatność wyłącznie kartą. Organizatorzy proszą o punktualne przybycie.

Więcej

Na wystawie można obejrzeć takż kimona, pasy obi i wachlarze.

Coroczna wystawa "Kultura Japonii" w Ogrodzie Botanicznym w ...

Ogród Botaniczny w Łodzi. Zajęcia o drzewach i szukanie wiosny

Ale na tym nie koniec. Przed oficjalnym otwarciem nowego sezonu 1 kwietnia zaplanowano jeszcze kolejne wizyty w "botaniku" w marcu w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego. Warsztaty dendrologiczne pt. "Zielone przez cały rok" zaplanowano w sobotę 9 marca o godz. 13. A drugi spacer przyrodniczy z cyklu "Ogród bez tajemnic" pt. "Wiosno gdzie jesteś" odbędzie się w niedzielę 24 marca o godz. 11.

Więcej

Nowy sezon wystaw i imprez plenerowych w "botaniku" i Palmia...

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany