MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO. Pierwsze takie wydarzenie w kraju!

Tomasz Jabłoński
Tomasz Jabłoński
Już 27 października rozpoczną się Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO, które organizują Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Fundacja im. Stefana Artwińskiego. Przedsięwzięcie z pewnością przyczyni się do poszerzenia wiedzy na temat organizacji pozarządowych i ich działalności.

Społecznicy z całej Polski 27 i 28 października zawitają do Kielc. Odbędą się tam Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO. Swoją ofertę zaprezentuje kilkudziesięciu przedstawicieli organizacji pozarządowych. W programie wydarzenia są też wykłady i panele dyskusyjne z udziałem ekspertów.

– Po raz pierwszy na takiej imprezie wystawienniczej spotykają się przedstawiciele organizacji pozarządowych, po to żeby pokazać różnorodność i bogactwo form działania a także produkty, które są dziełem organizacji pozarządowych. To jest jedno z tych wydarzeń, które wpisuje się w politykę państwa, w politykę rządu od 5-6 ostatnich lat, której efektem jest wiele nowych programów rządowych wspierania organizacji pozarządowych i także znaczący wzrost finansowania trzeciego sektora w Polsce - mówi Wojciech Kaczmarczyk, Dyrektor NIW-CRSO.

Dwudniowe wydarzenie odbywać się będzie na ponad 5000 metrów kwadratowych hali E Targów Kielce. Wystawienniczą przestrzeń wypełnią stoiska promocyjne, na których kilkadziesiąt organizacji pozarządowych przedstawi swoją ofertę i pochwali się osiągnięciami. Organizatorzy przygotowują też liczne konferencje, warsztaty oraz panele dyskusyjne prowadzone przez ekspertów zajmujących się tematyką NGO.

Gościem specjalnym Targów będzie Wicepremier Prof. Piotr Gliński, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego, który wygłosi wykład „Organizacje obywatelskie w czasie kryzysu – wyzwania dla polityk publicznych”.
Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.targingo.pl

O NIW
Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego to agencja wykonawcza odpowiedzialna za wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, działalności pożytku publicznego i wolontariatu. Powstała w październiku 2017 r.
z inicjatywy wicepremiera Piotra Glińskiego.

Instytut udziela wsparcia organizacjom pozarządowym w ramach dziewięciu programów grantowych. Wśród nich są m.in. Rządowy Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO, Rządowy Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich oraz Korpus Solidarności - Rządowy Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego. W ciągu 5 lat działalności Narodowego Instytutu Wolności, do ponad 4 800 organizacji pozarządowych trafiło ponad 800 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany