18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Ogólnopolski Dzień Papieski w Łodzi. Marsz ku czci Jana Pawła II [zdjęcia]

mj
Kilkaset osób uczestniczyło dziś wieczorem w marszu ku czci błogosławionego Jana Pawła II, zorganizowanym w Łodzi z okazji Ogólnopolskiego Dnia Papieskiego.

O godz. 20. młodzież, choć nie tylko, z całej archidiecezji łódzkiej wyruszyła spod byłych zakładów włókienniczych Uniontex przy ul. Kilińskiego, miejsca, które papież odwiedził podczas swojej pielgrzymki przed 25 laty. Wierni przeszli z Kilińskiego na ul. Abramowskiego, gdzie zatrzymali się, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed kamienicą, w której mieszkała św. Faustyna Kowalska, patronka Łodzi.

Potem ulicami Brzeźną i Piotrkowską dotarli do placu przed archikatedrą o godzinie 21.37, porze, w której bł. Jan Paweł II zmarł. W drzwiach powitał ich abp. Marek Jędraszewski. Wspólnie odśpiewano Wyznanie Wiary.
Wcześniej podczas uroczystości o godz. 19. otwarto w archikatedrze Rok Wiary.

Wideo

Komentarze 10

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

a
asia

tak mało?

s
sram na papiezy

jak zrobia go swietym to bedzie patronem pedofilow jak dobrze ze wykitowal ten pedofil i konfident

j
ja

My, młodzi uczciliśmy wczoraj bł. Jana Pawła II, bo był i jest dla nas ważny. I nie interesuje mnie to, co można przeczytać w internecie, bo większość informacji to śmieci. Mam swoje zdanie na temat Papieża Polaka, bo czasem wystarczy kogoś poznać. Słuchaj swojego serca, a poznasz prawdę, ale kto ma teraz na to czas? Lepiej przeczytać jakieś kłamstwa albo plotki w internecie i podawać je dalej jako "zaufane źródło"

w
wk

JPII chronił pedofilów. 30 kwietnia 2001 roku JP2 ogłasza List apostolski motu proprio Sacramentorum sanctitatis. List ten ustalił wyłączność kompetencji Kongregacji Nauki Wiary w przypadkach wykorzystywania seksualnego dzieci przez duchownych oraz, łącznie z dokumentem Ad exsequendam ecclesiasticam legem wydanym 18 maja 2001 roku, określił normy proceduralne dla tych przypadków. Oznacza to, że sprawy pedofilii i molestowania w Kościele mają być rozpatrywane "za zamkniętymi drzwiami" i wszystkie dowody mają być tajne przez 10 lat od momentu osiągnięcia przez ofiarę pełnoletniości - co powoduje przedawnienie sprawy i uniemożliwia wyciągnięcie konsekwencji finansowych wobec Kościoła. Ponadto w myśl litery listu duchowny postawiony zostaje w sytuacji konfliktu lojalności. Jako obywatel zobowiązany jest do powiadomienia organów ścigania, ale papieskie zalecenia de facto nakazują mu zachowanie takiej wiedzy w tzw. sekrecie papieskim, równoznacznym z tajemnicą spowiedzi.

d
do b

a nawet jak to prawda to co nie mógł miec syna bo co bo papieżem był

j
jp3

Kiedy się skończy to bałwochwalstwo. Teraz dopiero wychodzą na jaw różne tajemnice dotyczace jego osoby. Ale KK nie popuści bo nowych świętych jak na lekarstwo.

b
b

Dlaczego Kościół nie komentuje informacji, która pojawiła się ostatnio w internecie o tym, że Jan Paweł II miał syna Adasia (z Ireną Kinaszewską z Krakowa).

G
Gość

Chyba nie zapomnieli o modlitwie o wznowienie produkcji w Uniontexie.
Tych kilka tysięcy miejsc pracy to może nie jest nic takiego co radykalnie poprawi sytuację w Łodzi, ale zawsze to coś. No i kolejny cud na koncie błogosławionego zbliżający Go do świętości.
CUDU NIE BYŁO!

?

i jak na abramce spokój był??

j
jp

bałwochwalstwo, zwykły smiertelnik, i co to za nauki. to samo co w koreii

Dodaj ogłoszenie