Ogniwo Sopot-Master Pharm Rugby 19:15 (13:6). Łodzianie muszą się zadowolić wicemistrzostwem Polski

Tym razem Master Pharm okazali się słabsi od Ogniwa
Tym razem Master Pharm okazali się słabsi od Ogniwa krzysztof szymczak
W finałowym meczu ekstraligi rugbyści Master Pharm Łódź przegrali w Sopocie z Ogniwem 15:19 (6:13). Nasza drużyna została więc wicemistrzem Polski.

Decydujący mecz nad Bałtykiem przyniósł z sobą mnóstwo emocji.

Już w 4 minucie podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego mogli wyjść na prowadzenie, ale Michał Kępa nie wykorzystał karnego.

W 19 min to sopocianie się cieszyli. Z karnego trafił bowiem Wojciech Piotrowicz (3:0). W 28 min był już remis (3:3). Tym razem Kępa już się nie pomylił z karnego. W 32 min łodzianie prowadzili (3:6 po karnym Kępy).

W 35 min karnego nie wykorzystał Piotrowicz. W 38 min efektowną akcją popisał się Robert Olszewski, popisując się pierwszym w tym spotkaniu przyłożeniem (8:6), a po kilkudziesięciu sekundach podwyższył Piotrowicz (10:6). Wynik do przerwy ustalił karnym Piotrowicz (13:6).

Po zmianie stron szybko karnego wykorzystał Kępa (13:9 w 42 min). Ale w 47 min ten zawodnik nie wykorzystał karnego.

W 54 min sędzia ukarał żółtą kartką Macieja Wilczuka, przez dziesięć minut goście grali więc w liczebnej przewadze. Mimo tego, w 62 min z karnego trafił z dystansu Piotrowicz (16:9). Z kolei w 64 min żółtym kartonikiem ukarany został łodzianin Krystian Pogorzelski i to Master Pharm musieli sobie radzić przez dziesięć minut w osłabieniu.

W 64 min trafia z karnego Piotrowicz (19:9), zaś w 66 min odpowiedział Kępa (19:12). W 72 min Kępa nie pomylił się z karnego (19:15).

W 78 min karnego nie wykorzystał Piotrowicz. Zaciekła walka trwała do samego końca. Niestety, ale to Ogniwo zachowało więcej zimnej krwi, zdobywając złoty medal.

Szkoda, że finał musiał być rozgrywany na sztucznej murawie. Tak być jednak nie powinno

Wcześniej, w sezonie zasadniczym, oba zespoły rywalizowały z sobą dwukrotnie. Ciekawe, że w obu wypadkach lepsi byli goście (10:20 w Łodzi i 16:10 w Sopocie).

Z kolei w czerwcu 2019 roku w rozegranym w Sopocie starciu o złoto Ogniwo pokonało Master Pharm 27:24 (po drop-goalu w ósmej minucie doliczonego czasu gry).

Za zdobycie złotego ,,krążka" Master Pharm mieli obiecane od władz miasta Łodzi 150 tysięcy złotych nagrody finansowej.

Dla spółki Budowlani SA, która od pewnego czasu zarządza zespołem Master Pharm, to ósmy finał ekstraligi i dziewiąty wywalczony medal. Od 2015 roku Master Pharm nieprzerwanie walczą w każdym ligowym finale

Ogniwo Sopot – Master Pharm Łódź 19:15 (13:6)
Punkty dla Ogniwa: Wojciech Piotrowicz 14, Robert Olszewski 5. Punkty dla Master Pharm: Michał Kępa 15.
Master Pharm: Kramarenko (70, Soafa), Plesińki, Mchedlidze, Karpiński, Shevchenko (41, Lolesio), Kotasa (65, Serafin), Mirosz, Justyński (70, Orłowski), Plichta, Kępa, Seerane, Dobijański, Urbaniak, Pogorzelski, Wlaźlak.