Ogniwo Sopot - Master Pharm Budowlani 18:17 (13:6). Pierwsza porażka w tym sezonie mistrzów Polski

(bart)
Master Pharm Budowlani bronią tytułu mistrzów Polski
Master Pharm Budowlani bronią tytułu mistrzów Polski łukasz kasprzak
Grający w tzw. Grupie Mistrzowskiej rugbyści Master Pharm Budowlanych nie będą miło wspominać swojej podróży do Sopotu. Łodzianie przegrali bowiem z tamtejszym Ogniwem 17:18.

Rzecz jasna, nie zamierzamy dramatyzować. W końcu była to pierwsza porażka w tym sezonie podopiecznych trenera Przemysława Szyburskiego. Zapewne sami łodzianie nie pamiętają już nawet, kiedy ostatnio schodzili z murawy pokonani.

Nie zmienia to faktu, że nasz zespół przekonał się, że będzie musiał się mocno natrudzić, żeby obronić tytuł (w co zresztą nie wątpimy).

Do przerwy goście przegrywali róźnicą siedmiu punktów, ale po zmianie stron udało im się dwukrotnie zniwelować straty do zaledwie jednego ,,oczka" (12:13 w 54 i 17:18 w 74 minucie). Gdyby Paulowi Waltersowi udało się podwyższyć, wszystko mogło potoczyć się inaczej. Ale na razie trzeba pogratulować sopocianom sukcesu.

23 września (niedziela, 15) Master Pharm Budowlani podejmą na stadionie przy al. Piłsudskiego Pogoń Siedlce.

Master Pharm Budowlani: Shashiashvili, Kramarenko, Mchedlidze, Piotr Karpiński II, Ignaczak, Noszczyk (70, Witkowski), Justyński (54, Staphorst), Mirosz, Urbaniak, Adamski (68, Walters), Matyjak, Bosiacki, Kubalewski, Kozakiewicz, Pogorzelski.