Ogniwo - Budowlani 17:50. Łódzcy rugbiści mogą już myśleć o półfinale

W akcji Sebastian Łuczak
W akcji Sebastian Łuczak Krzysztof Szymczak
Rugbiści Master Pharm Budowlani nie zwalniają tempa. Łodzianie po efektownym zwycięstwie nad Arką Gdynia, w 12. kolejce Ekstraligi pokonali 50:17 na wyjeździe Ogniwo Sopot. Dzięki zwycięstwu są niemal pewni gry w półfinale.

Łodzianie do Sopotu jechali w nie najsilniejszym składzie, ale ich celem był komplet punktów. Tydzień wcześniej rozbili bowiem lidera rozgrywek, a kolejne zwycięstwo z bonusem oznaczało niemal pewny awans do play-off. Dzień wcześniej porażki doznał bowiem Orkan Sochaczew.

Początek w wykonaniu podopiecznych Jarosława Batora nie był jednak najlepszy, ale można usprawiedliwić go długą podróżą. Pierwsze punkty zdobyli w 11 min (Piotr Karpiński I) i dopiero w końcówce pierwszej połowy po przyłożeniu Pio Vakavosaki i podwyższeniu Sebastiana Łuczaka zmniejszyli straty (12:14).

To jednak była tylko rozgrzewka, bo po przerwie nie było już wątpliwości, która z drużyn jest lepsza. Łodzianie już w 41 min wyszli na prowadzenie (przyłożenie Dariusza Kaniowskiego), a po akcji Piotra Gomulaka zapewnili sobie punkt bonusowy. Rywale słabli z minuty na minutę, dzięki czemu Budowlani podwyższali prowadzenie. W sumie w ciągu 40 minut zdobyli 38 punktów.

Dzięki kolejnej efektownej wygranej Budowlani mają już dziewięć punktów przewagi nad piątym w tabeli Orkanem i dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego mogą szykować się do półfinału, w którym prawdopodobnie spotkają się z Arką.

Kolejny mecz Budowlani rozegrają za dwa tygodnie. W Siedlcach zmierzą się z Pogonią.

Ogniwo Sopot – Master Pharm Budowlani Łódź 17:50 (14:12)
Punkty dla Master Pharm Budowlani Łódź: Maciej Orłowski 11, Pio Vakavosaki 10, Daniel Kaniowski 5, Piotr Gomulak 5, Piotr Karpiński 5, Marcin Krześniak 5, Mindia Abaschidze 5, Sebastian Łuczak 4; dla Ogniwa Sopot: Łukasz Szablewski 7, Paweł Schulte-Noelle 5, Robert Graban 5.
Master Pharm Budowlani: Grabski, Kujawa, Ignaczak, Karpiński I, Vakavosaki, Justyński, Seru, Mirosz, Żórawski, Gomulak, W. Krześniak, Łuczak, Kaniowski, Grabowski, M. Krześniak oraz Liedel, Kubus, Sabanty, Wilczyński, Abaschidze, Orłowski, Matyjak.