Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Odznaczenia i medale dla pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej FILM, GALERIA ZDJĘĆ

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Wideo
od 16 lat
W środę 8 listopada o godz. 11:00 w Auli im. Prof. Tadeusza Paryjczaka w budynku Alchemium miała miejsce wielka uroczystość wręczenia pracownikom odznaczeń i medali oraz nagród dla najlepszych studentów i absolwentów Politechniki Łódzkiej.

Odznaczenia i medale dla naukowców oraz nagrody i wyróżnienia dla studentów i absolwentów Politechniki Łódzkiej
W środę 8 listopada o godz. 11:00 w Auli im. Prof. Tadeusza Paryjczaka w budynku Alchemium miała miejsce wielka uroczystość wręczenia pracownikom odznaczeń i medali oraz nagród dla najlepszych studentów i absolwentów Politechniki Łódzkiej. Podziękowania odebrali tez studenci, którzy po dwóch latach przerwy z powodu pandemii, w roku akademickim 2922/23 zaangażowali się w organizację i przebieg juwenaliów.

ZOBACZ GALERIĘ UHONOROWANYCH OSÓB

Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik powitał uczestników i gości, gratulował i dziękował wszystkim uhonorowanym, odznaczonym i wyróżnionym.

- To posiedzenie Senatu PŁ ma wyjątkowy charakter - podkreślił rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik. - Nie poświęcamy go zadaniom i sukcesom uczelni, ale osobom, które do tych sukcesów bez wątpienia się przyczyniły. Wyróżniamy pracowników naukowych, a także administracyjnych, których praca szczególnie przyczynia się do tego, że Politechnika rozwija się i jest doceniania w Polsce i na świecie. Doceniamy też naszych najlepszych studentów, a nasi partnerzy nagradzają najlepszych absolwentów, dając tym wyraz uznania dla jakości ich wykształcenia. W auli gościliśmy w sumie niemal 200 osób, młodych i tych trochę starszych, dla których ten dzień na pewno będzie miłym wspomnieniem. Dla mnie osobiście to 200 powodów do dumy!

Wyróżnienia dla pracowników
Odznaczenia państwowe wręczył wicewojewoda łódzki dr Marcin Buchali, a medale Komisji Edukacji Narodowej Łódzki Wicekurator Oświaty Andrzej Krych. Grupa studentów najaktywniej zaangażowanych w organizację juwenaliów odebrała listy gratulacyjne.

- Odznaczeni dziś pracownicy PŁ są kontynuatorami wielkich tradycji łódzkiej uczelni technicznej, a ich niebywały profesjonalizm sprawia, że dziś Politechnika Łódzka jest na wysokich miejscach zarówno w rankingach polskich, jak i światowych - powiedział wicewojewoda łódzki dr Marcin Buchali. Zwracając się do wyróżnionych pracowników podkreślił, że są oni siłą uczelni, a nagrodzonym studentom życzył, aby nigdy nie poddawali się podejmując nowe wyzwania i w rozwoju naukowym, który im obecnie towarzyszy. Krzyżami Zasługi odznaczył czworo naukowców. Złoty Krzyż Zasługi odebrał dr inż. Marian Cłapa z Wydziału Mechanicznego, Srebrny Krzyż Zasługi - prof. Dariusz Bieliński z Wydziału Chemicznego, Brązowe Krzyże Zasługi otrzymały: prof. Anna Fabijańska oraz dr hab. inż. Ewa Korzeniewska i prof. PŁ z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.

Kolejną grupą były osoby uhonorowane Medalami za Długoletnią Służbę.
Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymało 39 osób, Medal Srebrny za Długoletnią Służbę - 37 pracowników, a Medal Brązowy za Długoletnią Służbę - 28 osób.

Łódzki wicekurator Oświaty Andrzej Krych wręczył 26 nauczycielom akademickim Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznany przez Ministra Edukacji i Nauki. Wśród nich znalazł się także rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik.

Senat uczelni przyznał Odznaki „Zasłużony dla Politechniki Łódzkiej”. Rektor prof. Krzysztof Jóźwik wręczy je 19 pracownikom oraz 6 osobom spoza uczelni i firmie współpracującej z PŁ.
JM Rektor przyznał też honorową godność Profesora Seniora, którą otrzymali prof. Marek Główka i prof. Marian Zaborski z Wydziału Chemicznego.

Wyróżnienia dla studentów i absolwentów
Uroczyste posiedzenie Senatu było też szczególnym wydarzeniem dla licznej grupy studentów. Każdy wydział uczelni wyłonił Studentów Roku 2022/23. W sumie tytuł ten przyznano 21 osobom.
Z kolei autorzy najlepszych prac dyplomowych, wyłonieni w konkursach, zostali nagrodzeni przez Łódzką Radę Federacji FSNT-NOT oraz firmy Polmos Żyrardów, Stowarzyszenie Techników Cukrowników i Veolia Energia Łódź S.A.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany