Odra Opole ŁKS Łódź na żywo. Wynik meczu ŁKS Łódź vs Odra Opole. Czy łodzianie wygrają w Opolu? Wynik meczu ŁKS Odra

Tomasz Jabłoński
ODRA ŁKS NA ŻYWO. WYNIK MECZU ŁKS ODRA ONLINE
ODRA ŁKS NA ŻYWO. WYNIK MECZU ŁKS ODRA ONLINE ODRA ŁKS WYNIK MECZY NA ŻYWO
Odra Opole ŁKS Łódź - ostatni mecz wiosennej rundy rozgrywek na żywo online - zapraszamy do naszej relacji ŁKS Odra live. Czy łodzianie wygrają mecz i ostatecznie zajmą 1 miejsce w tabeli? To oczywiście jest jeszcze uzależnione od meczu Rakowa. ODRA ŁKS na żywo online od godz. 17.30. ZAPRASZAMY!

ODRA OPOLE vs. ŁKS ŁÓDŹ 3:3

90. +3. min. - KONIEC MECZU! Odra Opole - ŁKS 3:3 (0:3). Ełkaesiacy żegnają się z zapleczem ekstraklasy dobrym meczem i... bardzo dziwnym meczem. Do poprawki, w kontekście łodzian, druga przespana połowa. Na brak emocji w każdym razie w Opolu nie narzekaliśmy.

90.-1. min. - Dwa rzuty różne dla gospodarzy, ale tym razem łodzianie nie dali się zaskoczyć, choć jeden z zawodników Odry zdołał oddać strzał.

89. min. - Zmiana w zespole Odry. Maciej Wróbel pojawia się na boisku w miejsce Mateusza Czyżyckiego.

85. min. - I kolejna żółta kartka. Tym razem do notesu arbitra trafiło nazwisko Kamila Rozmusa.

84. min. - Wprowadzony cztery minuty wcześniej Łukasz Sekulski próbował zaskoczyć bramkarza Odry, ale jego strzał był niecelny.

83. min. - Miłosz Trojak zastępuje w zespole gospodarzy Sebastiana Boneckiego.

83. min. - Żółtą kartką arbiter upomina Szymona Skrzypczaka.

81. min. - Gospodarze nie odpuszczają, przed chwilą znów groźnie pod bramką łodzian, ale przyjezdnym udało się wyekspediować futbolówkę z szesnastki.

80. min. - Kolejna zmiana w łódzkim zespole. Rafała Kujawę zastąpił Łukasz Sekulski.

78. min. - Szanse na zdobycie mistrzostwa pierwszej ligi mają w tej chwili łodzianie już niewielkie, W Częstochowie Raków remisuje z Wigrami 1:1. Pół żartem, pół serio... ale gdy łodzianie raz w historii wygrali rozgrywki na zapleczu ekstraklasy (w 2011 roku) to zaraz po tym spadli z elity. Może więc łodzianie dmuchają na zimne...

77. min. - Zmiana w zespole ŁKS. Adam Ratajczyk zastąpił Piotra Pyrdoła.

74. min. - Maksymilian Rozwandowicz najpierw zdobył bramkę dla ŁKS, a teraz trafił... do własnej siatki. Odra doprowadziła do wyrównania, co po pierwszej połowie wydawało się niemożliwe. Cóż, chyba i łodzian dopadło w końcu tzw. rozprężenie.

74. min. - GOL DLA ODRY! W Opolu już remis. Gospodarze odrobili straty.

72. min. - Czyżby zmęczenie dało o sobie znać. Pierwszy tak naprawdę słabszy fragment gry w sobotnim spotkaniu, czyli... środek pola.

69. min. - Zmiana w zespole gości. Patryka Bryłę zastępuje Łukasz Piątek.

66. min. - Teraz żółtym kartonikiem sędzia ukarał Krzysztofa Janusa z Odry.

65. min. - Obrońcy ŁKS mogą złapać oddech, bo rzut rożny wykonują właśnie goście.

64. min. - Ósma już w tym sezonie żółta kartka dla Patryka Bryły. Wcześniej groźną akcję Odry przerwał Lukas Bielak.

60. min. - Trener Kazimierz Moskal zapowiadał, że ten mecz może być niezłym widowiskiem i miał rację, bo naprawdę jest na czym oko zawiesić. W pierwszej połowie opolanie byli tłem dla rywala, teraz dochodzą do głosu. Efektowne trafienie głową Mateusza Czyżyckiego i bramkarz ŁKS musi po raz drugi tego dnia wyjmować futbolówkę z siatki. Goście wciąż prowadzą, ale ich przewaga stopniała do jednej zaledwie bramki.

60. min. - GOL DLA ODRY. ŁKS prowadzi już tylko 3:2

57. min. - Szansę na drugie trafienie zmarnował Rafał Kujawa, który główkował po wcześniejszym dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

56. min. - Rozpędzają się opolanie, którzy zapewne nie chcą zakończyć sezonu blamażem przed własną publicznością. Przed chwilą Dominik Budzyński z najwyższym trudem zatrzymał piłkę po uderzeniu Tomasa Mikinica.

54. min. - Szybko mógł odpowiedzieć Kamil Juraszek, ale ponownie obrońca ŁKS uderza niecelnie.

51. min. - Skuteczna dobitka strzału w wykonaniu wprowadzonego po przerwie Dawida Błanika. Zespół z Opola zdobył pierwszego gola. To dopiero dwudziesta pierwsza stracona przez ŁKS bramka w tym sezonie

51. min. - GOL DLA ODRY. ŁKS prowadzi w Opolu już tylko 3:1

49. min. - Bardzo groźnie pod bramką Odry, bo sędzia podyktował rzut wolny w okolicach pola karnego gospodarzy, ale po centrze faulował jeden ełkaesiak i grę rozpoczęli miejscowi.

46. min. - Rozpoczynamy drugą połowę. Przy piłce podopieczni trenera Mariusza Rumaka. Jedna zmiana w zespole gości - Błanik zastąpił Jakuba Modera.

PRZERWA. Po czterdziestu pięciu minutach nikt chyba nie ma wątpliwości, który z zespołów wywalczył awans do elity, a który jest drużyną tzw. środka tabeli. ŁKS po golach Patryka Bryły, Rafała Kujawy i Maksymiliana Rozwandowicza prowadzi w Opolu 3:0. I jak to się zwykle mówi w takich przypadkach, góruje nad rywalem w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła...

45. +2. min. - GOL DLA ŁKS!!! I jeszcze zaatakowali łodzianie, a w nagrodę wywalczyli rzut karny (po podaniu Kamila Rozmusa, jeden z graczy Odry sfaulował w szesnastce Piotra Pyrdoła), którego na bramkę zamienił niezawodny (poza jednym wyjątkiem) Maksymilian Rozwandowicz. Do przerwy łodzianie prowadzą już 3:0!

45. min. - Pan arbiter do regulaminowego czasu gry doliczył jedną minutę.

44. min. - "Kto tak gra, kto tak gra, jak my gramy..." - śpiewają niekiedy kibice ŁKS i dziś ta przyśpiewka pasuje jak ulał. Nie pierwszy zresztą raz w tym sezonie. Ełkaesiacy utrzymują się przy piłce.

42. min. - Ełkaesiacy znów gościli w polu karnym Odry, ale tym razem jeden z łódzkich zawodników sfaulował rywala.

38. min. - I kolejna popisowa akcja wicelidera pierwszej ligi. Patryk Bryła podał piłkę Janowi Grzesikowi, ten po raz kolejny w tym sezonie udowodnił, że co jak co, ale dośrodkowania wychodzą mu doskonale, a z centry prawego obrońcy skorzystał Rafał Kujawa kierując piłkę do siatki rywala strzałem głową. ŁKS prowadzi 2:0!

38. min. - GOL DLA ŁKS!!! Łodzianie prowadzą już 2:0!

35. min. - Tym razem łodzianie próbowali zaskoczyć rywala po szybkim kontrataku, ale zawiodła skuteczność, bo po strzale Rafała Kujawy (podawał Piotr Pyrdoł) piłka poszybowała obok bramki.

32. min. - Udana pułapka ofsajdowa gospodarzy. Przy okazji dodajmy, że jeśli łodzianie dziś wygrają zanotują już dwudzieste pierwsze zwycięstwo w sezonie, a dziesiąte na wyjeździe. Pod tym względem nie mają sobie równych w pierwszej lidze, bo Raków na obcych boiskach wygrał osiem spotkań, a dziś gra w Częstochowie.

30. min. - I już jesteśmy ponownie po drugiej stronie boiska, gdzie huknął Piotr Pyrdoł, lecz strzał młodego pomocnika ŁKS zablokował obrońca.

28. min. - W ostatniej chwili ełkaesiacy przecięli sprytne podanie Jakuba Modery. Skończyło się na strachu przyjezdnych, bo na swoją szansę czekał już Szymon Skrzypczak.

25. min. - A teraz przed szansą łodzianie. Po rzucie rożnym zaskoczyć Krysiaka strzałem głową próbował Kamil Juraszek. Nieskutecznie, bo futbolówka poleciała obok lewego słupka.

24. min. - Pierwszy chyba celny strzał Odry w tym spotkaniu, ale na posterunku Dominik Budzyński. Świetna interwencja rezerwowego dotąd bramkarza ŁKS.

22. min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego Krzysztofa Janusa, ale w polu karnym gości czujni Maksymilian Rozwandowicz i spółka.

21. min. Ta bramka zdobyta kilkanaście minut temu przez Patryka Bryłę to dwudzieste stracone trafienie Odry Opole w tym sezonie na własnym boisku. Ciekawa drużyna, zdaniem wielu z potencjałem, choć zdaje się, że nieco źle zbilansowana, bo mająca kłopoty w destrukcji. ŁKS próbuje to wykorzystać.

20. min. - Rzut rożny dla "Rycerzy Wiosny" po próbie przedostania się skrzydłem pod bramkę Odry. Po dośrodkowaniu z kornera piłkę łapie Artur Krysiak.

18. min. - Opolanie próbują otrząsnąć się z przewagi przyszłego beniaminka Lotto Ekstraklasy. Teraz gra toczy się w środkowej strefie boiska.

15 min. - Z dystansu bramkarza Odry próbował zaskoczyć Wojciech Łuczak, ale doświadczonemu pomocnikowi zabrakło precyzji.

13. min. - Szarża Rafała Kujawy w szesnastce gospodarzy i kto wie, czy nie zakończyłoby się to drugą bramką dla łodzian, gdyby nie świetna interwencja Serafina Szoty.

12. min. - Przyjezdni przejęli inicjatywę. Przed chwilą z dystansu próbował uderzać Piotr Pyrdoł, a teraz centrę z lewego skrzydła Kamila Rozmusa w ostatniej chwili zablokowali obrońcy.

9 min. - Chciałoby się powiedzieć - cały ŁKS. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala wymienili kilka podań w środkowej strefie boiska, następnie z futbolówką zabrał się Patryk Bryła, popędził na bramkę Odry, minął w międzyczasie obrońcę i silnym strzałem nie dał szans na skuteczną interwencję Arturowi Krysiakowi. Goście prowadzą w Opolu 1:0!

9. min. - GOL DLA ŁKS!!!

5. min. - Pierwsza próba łodzian. Na prawym skrzydle znalazł się Jan Grzesik, ale jego środkowanie tym razem pozostawiała wiele do życzenia.

4. min. - Gra w środku boiska. Gwoli ścisłości dodajmy, że przed meczem prezes Odry Opole wręczył prezesowi Tomaszowi Salskiemu statuetkę z okazji awansu łodzian do Lotto Ekstraklasy. Miły gest opolan.

2 min. - Groźnie zaatakowali miejscowi, ale strzał głową zablokował obrońca ŁKS.

1. min. - Pierwszy gwizdek arbitra głównego. Ełkaesiacy dziś w czarnych strojach. Gospodarze w niebiesko-czerwonych strojach.

Godz. 17.27 - Na ławce rezerwowych ŁKS kilku zawodników, którzy zwykle wybiegali w wyjściowej jedenastce... Michał Kołba, Adrian Klimczak, Jan Sobociński, Daniel Ramirez, Łukasz Piątek i Łukasz Sekulski (oprócz nich także młody Adam Ratajczyk). Trener Kazimierz Moskal dziś dał szansę zmiennikom. Ligowy debiut w barwach ŁKS zaliczy bramkarz Dominik Budzyński, który świetnie zaprezentował się w pucharowym jesiennym boju z Lechem Poznań.

Godz. 17.00 - Znamy już składy w jakich wystąpią oba zespoły.
34. kolejka Fortuna 1 Ligi
Odra Opole: Artur Krysiak – Tomas Mikinić, Piotr Żemło, Serafin Szota, Rafał Brusiło, Jakub Moder (46, Dawid Błanik), Rafał Niziołek, Mateusz Czyżycki, Krzysztof Janus, Sebastian Bonecki (83, Miłosz Trojak), Szymon Skrzypczak. Trener: Mariusz Rumak.
ŁKS: Dominik Budzyński - Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Rozmus, Lukas Bielak, Piotr Pyrdoł (77, Adam Ratajczyk), Maciej Wolski, Wojciech Łuczak, Patryk Bryła (69, Łukasz Piątek), Rafał Kujawa (80, Łukasz Sekulski). Trener: Kazimierz Moskal.
Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec)

Godz. 16. 57 - Sobotnie spotkanie będzie już 44. meczem w historii ŁKS z Odrą Opole. Ełkaesiacy wygrali 16 spotkań, przegrali 17, a 10 konfrontacji zakończyło się podziałem punktów.
W rundzie jesiennej łodzianie wygrali 5:1 po golach Bartosza Widejki, Daniela Ramirez, Artura Bogusza, Rafała Kujawy i Maksymiliana Rozwandowicza. I co ciekawe było to drugie najwyższe zwycięstwo łodzian nad opolanami. W 1956 roku w pierwszym w historii starciu tych zespołów ŁKS pokonał zespół z Opola (wówczas występujący w lidze jako Budowlani) też 5:1.
Jak będzie tym razem?

Na naszą relację na żywo z meczu pomiędzy Odra Opole i Łódzkim Klubem Sportowym zapraszamy od godziny 17.30.

ODRA ŁKS NA ŻYWO ONLINE 18.05.19

Dopiero ostatnia kolejka zdecyduje o tym, który zespół, Raków czy ŁKS, będzie mistrzem pierwszej ligi. W tym przypadku matematyka jest prosta. Jeśli łodzianie pokonają Odrę, a drużyna z Częstochowy nie wygra z Wigrami Suwałki, to wówczas łodzianie po raz drugi będą mogli otwierać szampany, by świętować nie tylko awans do ekstraklasy, ale także wygranie całych rozgrywek.

WYNIK MECZU ODRA ŁKS NA ŻYWO

W Opolu nie ma już nerwowej atmosfery. Odra po 32. kolejce sezonu zapewniła sobie utrzymanie w pierwszej lidze. W jednej z historycznych stolic Górnego Śląska i jednym z najstarszych miast w Polsce, nie są jednak jeszcze pewni, na którym miejscu zakończy rozgrywki ich drużyna. Miejscowi statystycy wyliczyli, że opolska ekipa, aktualnie zajmująca dwunastą lokatę w tabeli, w najlepszym przypadku może finiszować na dziewiątym miejscu, a w najgorszym, przy niesprzyjających wynikach innych drużyn, na piętnastym. Wszyscy wierzą, że uda się jednak zrealizować wariant optymistyczny, dzięki pokonaniu ŁKS.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0