Odra atakuje w Polsce! W łódzkich aptekach szczepionki dla...

  Odra atakuje w Polsce! W łódzkich aptekach szczepionki dla dorosłych kupić się nie da

  (JED)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Odra atakuje w Polsce! W łódzkich aptekach szczepionki dla dorosłych kupić się nie da
  1/3
  przejdź do galerii
  W łódzkich aptekach szczepionki przeciwko odrze dla dorosłych kupić się nie da. Pacjent, który przyjdzie z receptą od lekarza pierwszego kontaktu będzie musiał poczekać na preparat od jednego do kilku dni.
  A i tak o szczepionkę pytają nieliczni. Nie ma też wzmożonego ruchu w laboratoriach, gdzie można zbadać swoją odporność na odrę robiąc test z krwi na poziom przeciwciał w klasie IgG. Jego koszt to 30-50 zł. I choć łodzianie gorąco komentują przypadki zachorowania na odrę w czterech punktach w Polsce, specjaliści jednak uspokajają. W tej chwili nasze miasto nie jest zagrożone odrą bardziej niż kilka tygodni, czy miesięcy temu.

  – Nadal jednak szczepienie jest jedyną, skuteczną metodą ochrony przed tą bardzo zakaźną chorobą wirusową – mówi Urszula Jędrzejczyk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.

  Jednak zagrożenie istnieje i warto zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.
  Obowiązkowe szczepienia początkowo jedną dawką prowadzone są od 1975 roku. Szczepiono wówczas dzieci urodzone w 1974 r oku. W 1991 roku wprowadzono 2 dawkę dla dzieci 8 letnich czyli dla rocznika 1983. Obecnie dzieci są szczepione (szczepionka skojarzona przeciwko odrze, różyczce i śwince) pierwszą dawką w wieku 13-15 miesięcy i drugą dawką, tzw. przypominającą dzieci dziesięcioletnie. Wiadomo już jednak, ze w kalendarzu szczepień ustalonym przez Głównego Inspektora Sanitarnego w 2019 r oku drugą dawkę dostaną dziesięciolatki, a dzieci 6 -letnie dostaną dawkę przyspieszoną.

  Chociaż szczepienie jest jedyną skuteczną metodą walki z groźnymi chorobami, a powikłania odry mogą być nawet śmiertelne, coraz więcej osób rezygnuje ze szczepienia swoich dzieci.

  Potwierdza to Wojewódzka Stacja Stanitarno - Epidemiologiczna. Według niej w latach 2016-2017 w województwie łódzkim zaobserwowano spadek szczepionych dzieci. W 2016 roku przeciwko odrze zaszczepiono 79,9 procent maluchów, a w roku następnym szczepionkę podano już tylko 72,8 procenta dzieci w drugim roku życia. Natomiast w Łodzi w tym roku na 154 niezaszczepione dzieci 114 nie dostało szczepionki przeciwko odrze, różyczce i śwince.

  Komentarze (31)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ehh

  kolo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  a ciekawe czy antyszczepy, które mają psy też ich na wscieklizne nie szczepia...? przecież to mit że wscieklizna jest zabójcza, kto widział kiedyś kogoś chorego na wscieklizne!!! a do tego psy po...rozwiń całość

  a ciekawe czy antyszczepy, które mają psy też ich na wscieklizne nie szczepia...? przecież to mit że wscieklizna jest zabójcza, kto widział kiedyś kogoś chorego na wscieklizne!!! a do tego psy po tym szczepieniu autyzmu dostają!! to fakt bo mojego znajomego teściowej pies tak miał... :))))) zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Taa

  ...vol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  @kurczak duży jestem za dobrowolnością szczepień po jednym warunkiem.
  Jeśli osoby nieszczepione pokryją swój koszt leczenia szpitalnego oraz wszystkich osób które z jakichś powodów nie mogły być...rozwiń całość

  @kurczak duży jestem za dobrowolnością szczepień po jednym warunkiem.
  Jeśli osoby nieszczepione pokryją swój koszt leczenia szpitalnego oraz wszystkich osób które z jakichś powodów nie mogły być zaszczepione ( np choroby genetyczne czy przeziębienia ) avw przypadku ich śmierci wielomilionowe odszkodowania ściągane przez skarbówkę.

  Bo takie durne statystyki podajecie że tego tak mało tej choroby, a wiecie czemu jest jej mało? Bo są wszyscy poszcsepieni. Wiesz czemu jest wysoka skuteczność wyleczeń ? Bo medycyna idzie do przodu. Ale statystyki nie kłamią skoro na 26000 przypadków ciężkiej hospitalizacji było 7 zgonów ( przy łącznej liczbie ok 90 tys zachorowań ) to mądra głowo przelicz sobie co by było gdyby każdy ja przechodził. Może nie masz dziecka bo nawet jak miaołby przeżyć to niekoniecznie chciałbyś siedzieć kilka tygodni w Matce Polce i modlić się o wyzdrowienie.

  A swoją drogą co się tej Odry uczepiliscie ?
  Zobacz sobie dzieci z Heinego Medina. Też rodzice nie szczepili bo po co ? I to są przypadki z Łodzi ze szpitala Korczaka z tego wieku.

  Idac takim tokiem myślenia w XIV wieku to byś kanalizacji nie zamontował bo dżuma to też był wymysł człowieka i byś ta chorobę przeszedł grypopodobne ?

  Patomechanizm uzjadliwiania się wirusow znasz? Bo wiesz to nie takie hop siup że on sobie jest i nie modyfikuje sie. Ale z drugiej strony co mam ci tłumaczyć jak zapewne rąk nie myjesz bo choroba brudnych rąk to tylko w książkach no nie ? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odra - straszenie ignorantów epidemią

  rodzic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Odra - Oksfordzki Podręcznik Chorób Klinicznych z 1992 roku, podaje taką informację:
  Odra jest to choroba wirusowa - paramykowirus, która rozprzestrzenia się drogą kropelkową, powodując katar,...rozwiń całość

  Odra - Oksfordzki Podręcznik Chorób Klinicznych z 1992 roku, podaje taką informację:
  Odra jest to choroba wirusowa - paramykowirus, która rozprzestrzenia się drogą kropelkową, powodując katar, osłabienie, wysypkę. Charakterystyczne są tzw. plamki Koplika na śluzówce policzków, które wyglądają jak duże grudki soli. Wysypka o charakterze plamistym pojawia się za uszami w okresie od 3–5 dnia. Następnie rozprzestrzenia się na całe ciało i staje się zlewna. Leczenie: TYLKO IZOLACJA! W krajach uprzemysłowionych, na ogół choroba kończy się całkowitym wyzdrowieniem.

  Odra jako choroba - jej opis - mieści się na 10 cm bieżących druku - pół stroniczki - w podręczniku, który liczy 800 stron. Podobne informacje znajdujemy w podręcznikach polskich.

  Odra leczenie: Izolacja, leczenie wtórnych zakażeń bakteryjnych. Odra: leczenie objawowe, leki przeciwgorączkowe i uśmierzające kaszel. Właściwe pielęgnowanie, wietrzenie pokoju, nieprzegrzewanie dzieci.
  Podręcznik dla średnich szkół medycznych - 1998.

  Odra: nie ma leczenia swoistego. W odrze niepowikłanej stosuje się leczenie objawowe. Źródła jaskrawego światła powinny być przyćmione z powodu światłowstrętu. Podaje się leki przeciwgorączkowe i uśmierzające kaszel. Podręcznik: Choroby pasożytnicze i zakaźne - 1996.

  Powikłania: w krajach o wysokiej stopie życiowej choroba kończy się całkowitym wyzdrowieniem. Kraje o niskiej stopie życiowej to kraje afrykańskie.

  To są fakty podawane przez ostatnie 50 lat, we wszystkich podręcznikach medycznych na całym świecie. Czyli jak to z odrą wygląda od strony medycznej, możecie się sami przekonać na podstawie powyższych cytatów. Cała reszta gazetowej wiedzy przedstawianej przez mass media, to tylko i wyłącznie chęć straszenia.

  Ostatnio spora ilość do tej pory państwowych instytucji, zachowuje się jak prywatne kondominia opłacane przez producentów szczepionek, czyli koncerny farmaceutyczne z City of London Corporation.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niebo spada

  Kurczak Mały (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Dawno temu ktoś uświadomił sobie ze nie chce pracować poprostu jest na to zbyt leniwy
  Był też za głupi żeby zająć się tradycyjnym oszustwem
  I nagle eureka wymyśla ruch antyszczepionkowy
  Grupa...rozwiń całość

  Dawno temu ktoś uświadomił sobie ze nie chce pracować poprostu jest na to zbyt leniwy
  Był też za głupi żeby zająć się tradycyjnym oszustwem
  I nagle eureka wymyśla ruch antyszczepionkowy
  Grupa ludzi żyjąca w przeświadczeniu ze jak coś jest opisane w Wikipedii to napewno prawda podchwyca i biznes się kręcizwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To nie jest ruch "Antyszczepionkowy"

  Kurczak Duży (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  To jest Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”, którego celem jest przede wszystkim wprowadzenie dobrowolności szczepień w...rozwiń całość

  To jest Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”, którego celem jest przede wszystkim wprowadzenie dobrowolności szczepień w Polsce wzorem 20 państw europejskich.

  Szerzyć wiedzę medyczną a nie korporacyjne kłamstwa.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Aha

  Kurczak Mały (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Szerzą wiedzę Namawiajac do zaprzestania szczepień tak ?
  A jak będą wybory to zmienia nazwę na DO STOŁKÓW START i będą szerzyć wiedzę z nad tzw koryta?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kurczak wracaj do szkoły, bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

  rodzic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Jeśli ktoś chce kłuć kilkudniowe dziecko, to musi wziąć PEŁNĄ odpowiedzialność za te czyny,

  Skład szczepionek musi być dokładnie opisany.

  Poza tym każde dziecko jest inne i nie można wszystkich...rozwiń całość

  Jeśli ktoś chce kłuć kilkudniowe dziecko, to musi wziąć PEŁNĄ odpowiedzialność za te czyny,

  Skład szczepionek musi być dokładnie opisany.

  Poza tym każde dziecko jest inne i nie można wszystkich dzieci traktować taśmowo. Szpital to nie fabryka, o czym korporacje chyba zapomniały.

  P.S. Przymus zawsze rodzi opór.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rodzic

  Kurczak Mały (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Z niezbyt zdrowej ciekawości zajrzałem na stronę tego stop
  I pierwszy artykuł w którym mowa ze lepiej było jak wybuchły epidemie bo epidemie są lepsze od szczepionek bo lepjej uodporniaja...rozwiń całość

  Z niezbyt zdrowej ciekawości zajrzałem na stronę tego stop
  I pierwszy artykuł w którym mowa ze lepiej było jak wybuchły epidemie bo epidemie są lepsze od szczepionek bo lepjej uodporniaja
  ??????????,zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A co mówią statystyki?

  realista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Szkarlatyna (płonica) to ciężka, zakaźna choroba wieku dziecięcego. Rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Bardzo podobna do odry.
  Liczba zachorowań w latach 2013-2018:
  [2013]: - Szkarlatyna:...rozwiń całość

  Szkarlatyna (płonica) to ciężka, zakaźna choroba wieku dziecięcego. Rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Bardzo podobna do odry.
  Liczba zachorowań w latach 2013-2018:
  [2013]: - Szkarlatyna: 25115; - Odra: 84;
  [2014]: - Szkarlatyna: 22900; - Odra: 110;
  [2015]: - Szkarlatyna: 26782; - Odra: 48;
  [2016]: - Szkarlatyna: 20165; - Odra: 132;
  [2017]: - Szkarlatyna: 16432; - Odra: 63;
  [2018 do 31.10]: - Szkarlatyna: 14518; - Odra: 144;
  Źródło: wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/index_p.html

  A więc mamy "epidemię odry", ale szkarlatyny już nie? :D
  Logika szczeptystów :Dzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A jak tam katar?

  Co? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Czyż nie dziwi że zachorowań na katar jedt znacznie więcej niż na dżumę?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Fakt

  to fakt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  NIestety na szkarlatynę nie da się zaszczepić. Obowiązkiem jest przeciwdziałanie tam gdzie się da.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Znowu sralista dupalista?

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

  Znowu debilu szerzysz niewiedzę?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie ma to jak merytoryczny komentarz...

  obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Forum to miejsce wymiany poglądów a nie inwektyw...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  szkoda pisac ludziska

  kom niewygodne (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  wywalają poprawnisc polityczna szmatławca

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odra atakuje w Polsce!

  bo otworzyli granice dla (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  tych z ukrainy i jest efekt ale o tym sie nie mówi głosno

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NOBEL

  SANDOKAN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Kto wymyśli szczepionkę na epidemię w Polsce POPiSU ? bardzo groźna z powikłaniami choroba mózgu ludzie którzy na nią zapadają stają się niebezpieczni. W fazie dwubiegunowej są groźni dla...rozwiń całość

  Kto wymyśli szczepionkę na epidemię w Polsce POPiSU ? bardzo groźna z powikłaniami choroba mózgu ludzie którzy na nią zapadają stają się niebezpieczni. W fazie dwubiegunowej są groźni dla otoczenia. Są pierwsze zgłoszenia do Sanepidu ale on je ignorujezwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ciekawe

  REDOX (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Odrę TVN przedstawił jako śmiertelną chorobę wystąpiło 71 przypadków jest szczepionka. Szkarlatyna gdzie jest ponad 25 tyś przypadków lawinowo zachorowalność rośnie ani słowa ale tu nie ma...rozwiń całość

  Odrę TVN przedstawił jako śmiertelną chorobę wystąpiło 71 przypadków jest szczepionka. Szkarlatyna gdzie jest ponad 25 tyś przypadków lawinowo zachorowalność rośnie ani słowa ale tu nie ma szczepionki . I co telewizja nie ogłupia? Jeśli dziecko jest zdrowe Odra to wysypka kaszel objawy grypopochodne i pewna odporność na całe życie .SZKARLATYNA jest dużo groźniejsza nie ma szczepionki i można chorować na nią wiele razy. Koncerny sowicie opłacają TVNzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Znowu łżesz?

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Co za kretyn!
  Szkarlatyna daje się leczyć, a odra tylko objawowo. I odra daje śmiertelne powikłania. I jest duuuuuużo bardziej zaraźliwa!

  Szkoda że nie wziąłeś kataru do porównania.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dane z TVN

  LEX (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Nie przekazuj informacji TVN są inne stacje przekręć kanał

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Haha

  ...vol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

  No ta odra to zwykłe kichnięcie smarknięcie i czasem dwie plamki. No taka zabawna ta choroba że na początku dwudziestego wieku ludzie to nawet buntowali się przeciw takim słabym objawom i na złość...rozwiń całość

  No ta odra to zwykłe kichnięcie smarknięcie i czasem dwie plamki. No taka zabawna ta choroba że na początku dwudziestego wieku ludzie to nawet buntowali się przeciw takim słabym objawom i na złość lekarzom łapali zapalenia opon mózgowych - takie zgrywusy to były. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  na początku 20 go wieku

  Loba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Szkoda że tak myślisz. Mamy XXI wiek i Polska 2018 rok spójrz są już antybiotyki i trochę się zmieniło


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  debil

  dorr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  antybiotyki NIE DZIAŁAJĄ PRZECIWWIRUSOWO kurva!!! doubt sie matole!! taka ignorancja doprowadziła do masowej odporności na antybiotyki a w efekcie doprowadzi do masowego wymieranie gatunku min...rozwiń całość

  antybiotyki NIE DZIAŁAJĄ PRZECIWWIRUSOWO kurva!!! doubt sie matole!! taka ignorancja doprowadziła do masowej odporności na antybiotyki a w efekcie doprowadzi do masowego wymieranie gatunku min ludzkiego... ale co tam ważne żeby się nie szczepić zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No

  ...vol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Poczytaj sobie o polio i kup sobie na to antybiotyk


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poczytaj

  Olex (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  https://onalubi.pl/badania-naukowe/dr-klenner-wyleczyl-wiele-chorob-witamina-c/


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :))

  halina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  pewnie lewoskretna... :))

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Łżesz

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Na odrę nie ma antybiotyku. W ogóle nie ma lekarstwa.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TY KRETYN

  LEDAN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Według Ciebie Odra to choroba śmiertelna gratuluje wiedzy i powagi TY łżesz jak pies

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Aaa

  ...vol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Normalnie znalazłem kolejnych żartownisi - we Francji w 2011 to nawet 26000 osób zachorowało. 30% z nich tak się rewelacyjnie poczuł cz ta Odrą że postanowił zrobić sobie hotel ze szpitala i na...rozwiń całość

  Normalnie znalazłem kolejnych żartownisi - we Francji w 2011 to nawet 26000 osób zachorowało. 30% z nich tak się rewelacyjnie poczuł cz ta Odrą że postanowił zrobić sobie hotel ze szpitala i na koszt podatnika nawet nie jeśli tylko poszli na całość ! Po odżywianie dożylne. Normalnie jak szaleć to szaleć ! Aaaaa 7 osobom kierunek światełka w tunelu musiał być nad wyraz zarąbisty, bo już się nie obudzili. Normalnie ci Francuzi to zgrywusy zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ciekawe

  LEON (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Te dane to z GIS u czy TVN bo i jedni i drudzy niewiarygodni . 26000 i nie było Pandemii bo media nie informowały. W Polsce 144 przypadki ODRY robi się epidemię


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pierdolisz przygłupie

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Wszyscy są niewiarygodni bo mówią prawdę, która cię uwiera.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pierd...ę ale Twoją matkę

  listonosz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Ojciec uciekł, jak zobaczył, że urodziła niepełnosprawnego umysłowo i do tego jeszcze eunucha...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo