Odnawiają boisko, na którym będą tylko grać w piłkę - imprez masowych już nie będzie [ZDJĘCIA]

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Wreszcie realizowane jest jedno z zadań z poprzedniej (trzeciej) edycji budżetu obywatelskiego Pabianic. Prace ruszyły już na początku lipca, a teraz weszły w drugi etap.

Zniknęły stare betonowe trybuny.Zerwano również starą i mocno już zniszczoną nawierzchnię. Na boisku bowiem nie tylko grano mecze, ale odbywały się tu imprezy masowe takie jak Dni Pabianic oraz Dni Powiatu Pabianickiego, przez co nawierzchnia jeszcze bardziej niszczała. Po remoncie imprez masowych już tutaj nie będzie.

Kolejnymi etapami prac będzie montaż systemu nawadniającego płyty składającego się z 12 zraszaczy, wykonanie przyłącza wodociągowego z sieci miejskiej, udrożnienie odpływu wody w opasce wokół terenu boiska, położenie nowej nawierzchni, na której wysiana zostanie mieszanka nasion traw.

Wykonawcą jest firma z Aleksandrowa Kujawskiego. Ale MOSiR miał wcześniej problem ze znalezieniem firmy, która zrealizuje inwestycję. Pierwszy przetarg unieważniono, gdyż oferty, które wpłynęły, znacznie przewyższały kwotę, jaką zamierzano przeznaczyć na inwestycję - najtańsza wynosiła 320 tys. zł.A MOSiR miał tylko 200 tys. zł - to maksymalna kwota, za jaką mogą być realizowane zadania w ramach budżetu obywatelskiego Pabianic.

Wykonawca ma 75 dni na realizację prac - prawdopodobnie potrwają do końca wakacji.
Renowacja płyty boiska to jedno z ostatnich zadań w ramach III edycji BO, które nie zostało jeszcze zrealizowane.
...

Nie powiódł się także przetarg na realizację zadania „Razem dla dzieci - wiaty rowerowe w miejscach publicznych” - oferty, które wpłynęły, znacznie przewyższały planowaną kwotę realizacji - 89 tys. zł. W IV edycji BO pięć inwestycji ma być gotowych do końca roku - rewitalizację stawu w Parku Wolności już rozpoczęto, pozostałe inwestycje dotyczą terenów przy szkołach, gdzie powstać mają m.in. bieżnie.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie