MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Od wtorku zmiany w organizacji ruchu na Retkini na ul. Maratońskiej

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
We wtorek, 12 maja zmieniona zostanie organizacja ruchu na ul. Maratońskiej na Retkini. Na skrzyżowaniu ul. Maratońskiej i Sanitariuszek rozpocznie się bowiem budowa węzła komunikacyjnego z drogą ekspresową S14, która ma być zachodnią obwodnicą Łodzi. W związku z rozpoczęciem prac na jezdniach zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Zmiany na razie będą dotyczyć organizacji ruchu na ul. Maratońskiej i jej skrzyżowaniu z ul. Sanitariuszek. Ulica Maratońska na odcinku za ul. Golfową do ul. Sanitariuszek zostanie zawężona do szerokości 6,5 m. Na tym odcinku wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania, ruch będzie się odbywał się po jednym pasie w obu kierunkach. Ponadto na skrzyżowaniu Maratońskiej z Sanitariuszek ze względu na prowadzone prace zlikwidowane zostanie rondo i powstanie skrzyżowanie w kształcie litery T, gdzie pierwszeństwo będzie miała ul. Sanitariuszek. Przy skrzyżowaniu również pojawią się zawężenia.
W kolejnych etapach prac powstanie wiadukt drogi ekspresowej S14 nad ul. Maratońską, na której powstaną rodna z drogami dojazdowymi do S-14. Sama ul. Maratońską, przesunięta zostanie na niewielkim odcinku nieco bardziej na północ od istniejącego przebiegu drogi. Prace przy budowie węzła powinny zakończyć się według obecnego harmonogramu najpóźniej we wrześniu przyszłego roku.

Droga ekspresowa S14 połączy autostradę A2 na północy aglomeracji z już istniejącym odcinkiem S14 pod Pabianicami doprowadzającym do drogi ekspresowej S8. Łódzki odcinek S14 domknie autostradowy ring wokół naszego miasta i pozwoli na wyeliminowanie tranzytu ciężarowego z łódzkich ulic. Cała zachodnia obwodnica Łodzi ma być gotowa w kwietniu 2023 r. i połączyć wówczas wówczas węzeł Łódź-Lublinek z węzłem Słowik. Według wyliczeń ministerstwa infrastruktury droga ma obecnie kosztować 1 mld 1793 mln zł, co oznacza, że będzie droższa niż planowano trzy lata temu o 75 mln zł.

Pogoda na poniedziałek, 10 maja:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany