Od soboty 22 czerwca wchodzi zakaz ruchu dla tirów. Ekspresowe zmiany w rozporządzeniu podpisał Minister Infrastruktury

Aleksandra PazdaZaktualizowano 
Jak co roku, w okresie wakacyjnym zaczynają obowiązywać zakazy ruchu ciężarówek. Paweł Miecznik
Wakacyjny zakaz ruchu dla ciężarówek w tym roku będzie obowiązywał już od tego weekendu, czyli o tydzień wcześniej niż zawsze. Minister infrastruktury właśnie podpisał rozporządzenie.

Dotychczas zakaz ruchu dla ciężarówek obowiązywał od ostatniego weekendu czerwca. Jednak rok szkolny skończył się wyjątkowo wcześnie, bo już w tym tygodniu, a następnego dnia (20.09) wypadło Boże Ciało. Tym samym wzmożony ruch na drogach przewiduje się już od dziś, czyli od piątku 21 czerwca.

W związku z tym Ministerstwo Infrastruktury przygotowało zmiany w rozporządzeniu w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakaz ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach. Zgodnie z nowym projektem ograniczenia będą wprowadzane teraz od tego tygodnia, w którym kończy się rok szkolny.

W jakie dni obowiązuje zakaz?

W każdy wakacyjny piątek samochody o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton nie będą mogły jeździć po drogach w godzinach 18-22. W soboty zakaz dotyczy godzin 8-14, natomiast w niedzielę 8-22.

Z zakazu wyłączone są ciężarówki przewożące towary, które łatwo się psują.

Resort podkreśla, że ma to służyć bezpiecznym dojazdom na wakacje przy wzmożonym ruchu. Z pewnością z tego rozwiązania są zadowoleni kierowcy pojazdów osobowych, jednak tracą na nim właściciele firm transportowych.

POLECAMY:
LICENCJE, TACHOGRAFY I INNE WYMOGI. WKRÓTCE WŁAŚCICIELE BUSÓW BĘDĄ OBJĘCI TAKIMI SAMYMI OBOWIĄZKAMI JAK TIR
PROTEST KIEROWCÓW. ZWOLNIĄ I ZABLOKUJĄ DROGI
ROŚNIE PŁACA KIEROWCÓW CIĘŻAROWYCH

WIDEO:Gorzów Wlkp. CBŚP rozbiło grupę przestępczą, która zajmowała się napadaniem na tiry

Wideo

Materiał oryginalny: Od soboty 22 czerwca wchodzi zakaz ruchu dla tirów. Ekspresowe zmiany w rozporządzeniu podpisał Minister Infrastruktury - Gazeta Lubuska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 93

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Grycjan
2019-06-26T09:26:05 02:00, Lokfuhrer:

Kierowcy uważaja sie za jakichs bogów... Jakby nie oni to polki bylyby puste... Smieszą mnie takie wpisy. Jakby nie zaklady itp to nie mielibyscie co wozic tak wiec nie uwazajcie sie za pempek swiata, ze od was i tylko od was wszystko zależy.

Do zakładów też trzeba towar do produkcji dowieźć.

K
Kierowca

Zakaz fajna sprawa pamietajcie wybijcie szybę jak zobaczycie kierowce zamknietego wtedy w tzw. Tirze

K
Kierowca
2019-06-26T09:28:16 02:00, Jack:

Tranzyt na tory i po problemie.

Może tak drogi tranzytowe dla tranzytu a osobowki puścić tylko tymi gdzie jest dmc3.5t i wtedy każdy będzie na swoim miejscu.

J
Jack

Tranzyt na tory i po problemie.

L
Lokfuhrer

Kierowcy uważaja sie za jakichs bogów... Jakby nie oni to polki bylyby puste... Smieszą mnie takie wpisy. Jakby nie zaklady itp to nie mielibyscie co wozic tak wiec nie uwazajcie sie za pempek swiata, ze od was i tylko od was wszystko zależy.

C
Człowiek
2019-06-24T14:42:51 02:00, Gość:

W ogóle zakazać tym burakom z tirów poruszania się po drogach publicznych, ewentualnie tylko w nocy a inwestować w transport kolejowy!!!

2019-06-25T07:50:24 02:00, Gość:

Debi.....

2019-06-25T12:03:46 02:00, Zawodowy:

Ale Ty gosciu jestes pijebany ciekaw jestem jak bysmy w ogole nie pojechali nigdzie ani jedna ciężarówka przez hmmm wystarczy tylko 2tyg i wy kleczycie przed nami na kolanach i blagacie żebyśmy jechali bo skley pouste etc

Szkoda twego wysiłku ... To burak . Jak zrozumie że to co co je czym sra i czym dupę wyciera przywiozła ciężarówka to może ochlonie. Ludzie nie mają świadomości że to w czym żyją, w czym chodzą, po czym jeżdżą, czym jeżdżą, co jedzą, to wszystko przewiozła ciężarówka, a kierowca to musiał zabezpieczyć załadować rozładować, gotowy produkt lub półprodukt. Dla takich debili nie warto nawet podejmować próby rozmowy. Bo oni nawet nie pomyślą że las po którym spacerują, to parędziesiąt lat prędzej posadził pan leśniczy który sadzonki dostarczył mu pan z tira.,.

C
Człowiek

Niech ustawodawca ten czas spędzi w kabinie ciężarówki. Czy będzie wypoczęty? Stracą właściciele firm???? Tylko oni nie siedział w kabinie nagrzanej do 60stopni . Ale jeśli taki kierowca by miał ze sobą swojego psa to naraża się na karę więzienia! Bo w tak nieludzkich warunkach nie można trzymać psa! Kierowca to inna sprawa. Zakazy temperaturowe to nic innego jak umycie rąk od bubli i oszustw firm budujących drogi. Budują z taniego guwnolitu a kasują jak za produkt z górnej pułki.

R
R2D2
2019-06-24T02:30:33 02:00, T:

A może tak minister wziolby się za bractwo z osobowek zwiększył ilość kontroli cywilnych radiowozow fotoradarów zaostrzyl kary mandaty wprowadził odcinkowe pomiary prędkości nakazał założyć sprzęt rejestrujący prędkość na danym odcinku i jak wariat to cyk prawko zabrać. Ja rozumiem że kierowcy osobowek mogliby się udzielać gdyby powodowali mniej wypadków np tak jak w Norwegii mimo warunków w tamtym roku nie zginelo u nich żadne dziecko w wypadku samochodowym. Tym czasem w Polsce na jedną ciężarówke przypada 7 osobowek na jeden wypadek ciężarówki przypadają 3 wypadki osobowki gdyby jeszcze ktoś w statystyce uwzględnił ile rocznie robi Janusz pasatem a ile ciężarówka to myślę że statystyka była by jeszcze bardziej porazajaca niż jest teraz.

2019-06-24T07:19:35 02:00, Aha:

A może weź maść na ból dupy?

Trochę cię szoferaczku pogrzało.

2019-06-24T07:23:42 02:00, Gość:

Widać że Ci ktoś starą popycha jak jesteś w trasie. Tyle frustracji.

2019-06-24T08:46:53 02:00, T:

Nie jestem kmiocie zawodowym ale jak patrzę na to co wyczyniacie na drogach to mnie krew zalewa. Ale jeszcze troszkę unia już przeglosowala ustawę i od 2022 będziecie jeździć przepisowiej jak jak to ujoles szoferaczki. Jeżeli chodzi o stara to powiedz twojej że wczoraj dobra była.

2019-06-25T07:56:52 02:00, Gość:

A twoja się uskarża że ci nie staje i my twardsze wyciągamy niż ty wkładasz

2019-06-25T19:13:36 02:00, R2D2:

Tylko dogryzac i poniżać innym potraficie w necie i tak samo jest z wami na drogach, ura bura szef podwóra a jak jest po fakcie ( tragicznym ) to płacz i lament i pierdo..nie po co wsiadłem, po co tak szybko i przede wszystkim po co tak wariacko...

I bardzo dobrze napisał ten do ministra.

Polikwidowali fotoradary, odcinkowych pomiarów prędkości ze świecą szukać, policja pochowana w radiowozach po zadupiach i nosy w telefonach i aby do fajrantu a statystyki wypadków szybują do góry.

Póki nie będą wzmożone kontrole prędkości i trzeźwości , zachowanie minimalnych odleglosci na autostradach i ekspresowkach i póki nie wyzbedziemy się sami chamstwa i agresji na drogach, to niestety będziemy w czołówce ale tych kiepskich tragicznych statystyk.

Więcej luzu i wyrozumiałości życzę wszystkim na drogach

R
R2D2
2019-06-24T02:30:33 02:00, T:

A może tak minister wziolby się za bractwo z osobowek zwiększył ilość kontroli cywilnych radiowozow fotoradarów zaostrzyl kary mandaty wprowadził odcinkowe pomiary prędkości nakazał założyć sprzęt rejestrujący prędkość na danym odcinku i jak wariat to cyk prawko zabrać. Ja rozumiem że kierowcy osobowek mogliby się udzielać gdyby powodowali mniej wypadków np tak jak w Norwegii mimo warunków w tamtym roku nie zginelo u nich żadne dziecko w wypadku samochodowym. Tym czasem w Polsce na jedną ciężarówke przypada 7 osobowek na jeden wypadek ciężarówki przypadają 3 wypadki osobowki gdyby jeszcze ktoś w statystyce uwzględnił ile rocznie robi Janusz pasatem a ile ciężarówka to myślę że statystyka była by jeszcze bardziej porazajaca niż jest teraz.

2019-06-24T07:19:35 02:00, Aha:

A może weź maść na ból dupy?

Trochę cię szoferaczku pogrzało.

2019-06-24T07:23:42 02:00, Gość:

Widać że Ci ktoś starą popycha jak jesteś w trasie. Tyle frustracji.

2019-06-24T08:46:53 02:00, T:

Nie jestem kmiocie zawodowym ale jak patrzę na to co wyczyniacie na drogach to mnie krew zalewa. Ale jeszcze troszkę unia już przeglosowala ustawę i od 2022 będziecie jeździć przepisowiej jak jak to ujoles szoferaczki. Jeżeli chodzi o stara to powiedz twojej że wczoraj dobra była.

2019-06-25T07:56:52 02:00, Gość:

A twoja się uskarża że ci nie staje i my twardsze wyciągamy niż ty wkładasz

Tylko dogryzac i poniżać innym potraficie w necie i tak samo jest z wami na drogach, ura bura szef podwóra a jak jest po fakcie ( tragicznym ) to płacz i lament i pierdo..nie po co wsiadłem, po co tak szybko i przede wszystkim po co tak wariacko...

G
Gość
2019-06-24T14:42:51 02:00, Gość:

W ogóle zakazać tym burakom z tirów poruszania się po drogach publicznych, ewentualnie tylko w nocy a inwestować w transport kolejowy!!!

2019-06-25T07:50:24 02:00, Gość:

Debi.....

2019-06-25T12:03:46 02:00, Zawodowy:

Ale Ty gosciu jestes pijebany ciekaw jestem jak bysmy w ogole nie pojechali nigdzie ani jedna ciężarówka przez hmmm wystarczy tylko 2tyg i wy kleczycie przed nami na kolanach i blagacie żebyśmy jechali bo skley pouste etc

Na kolana to ty możesz w lesie przed drugim kolegą :)

G
Gość
2019-06-24T09:16:54 02:00, Tomasz:

Kierowcy osobowek nie myślą i tu jest problem

2019-06-24T10:52:57 02:00, laura:

za to kierowcy tirów mysla - wlasnie wrocilismy z urlopu- mozna by bylo film nakrecic z tym co wyprawiaja tirowcy na drogach ....

2019-06-25T07:51:55 02:00, Gość:

Kręć Polański 😂

Mnie tam do śmiechu nie jest gdy patrzę co odwalają na drogach i małe i duże.

Z
Zawodowy
2019-06-24T14:42:51 02:00, Gość:

W ogóle zakazać tym burakom z tirów poruszania się po drogach publicznych, ewentualnie tylko w nocy a inwestować w transport kolejowy!!!

2019-06-25T07:50:24 02:00, Gość:

Debi.....

Ale Ty gosciu jestes pijebany ciekaw jestem jak bysmy w ogole nie pojechali nigdzie ani jedna ciężarówka przez hmmm wystarczy tylko 2tyg i wy kleczycie przed nami na kolanach i blagacie żebyśmy jechali bo skley pouste etc

T
T
2019-06-24T02:30:33 02:00, T:

A może tak minister wziolby się za bractwo z osobowek zwiększył ilość kontroli cywilnych radiowozow fotoradarów zaostrzyl kary mandaty wprowadził odcinkowe pomiary prędkości nakazał założyć sprzęt rejestrujący prędkość na danym odcinku i jak wariat to cyk prawko zabrać. Ja rozumiem że kierowcy osobowek mogliby się udzielać gdyby powodowali mniej wypadków np tak jak w Norwegii mimo warunków w tamtym roku nie zginelo u nich żadne dziecko w wypadku samochodowym. Tym czasem w Polsce na jedną ciężarówke przypada 7 osobowek na jeden wypadek ciężarówki przypadają 3 wypadki osobowki gdyby jeszcze ktoś w statystyce uwzględnił ile rocznie robi Janusz pasatem a ile ciężarówka to myślę że statystyka była by jeszcze bardziej porazajaca niż jest teraz.

2019-06-25T08:16:32 02:00, Gość:

To teraz sobie to policz, napisałeś że na 1 ciężarówkę przypada 7 osobowek, to wytłumacz mi dlaczego wypadki już tak kolorowo dla ciężarówek nie wyglądają bo tylko 1 do 3. Dodatkowo sprawdź sobie ilu jest rannych/zabitych w wypadku z udziałem ciężarówki a ilu bez jej udziału.

Już Tobie pisze w 2018 kierowcy osobowek spowodowali 21800wypadkow w których zginęło 1510 osob za to kierowcy tirów 962 w których zginęło 120 osób czyli nawet jak uwzglednisz że na tira przypada 7 osobowek to itak różnica jest ogromna pamiętaj jeszcze o tym że to są auta które nierzadko ważą po 40ton i mają inna fizykę przy zderzeniu. Musisz się niestety pogodzić z faktem że śmierć z głupota najczęściej śmiga osobowka. Ja prywatnie uważam że polskim kierowca brakuje luzu oglady myślenia i przedewszystkim kultury.

p
podlasiak

Kierowcy Tirów też są niezadowoleni, bo im nikt za to nie zapłaci, a woleli by te 2,5 dnia przebywać z rodziną. Ot Polski zasrany kapitalizm.

G
Gość

Akurat komentarz - Gosc z godz 2.33 czy jak Go paskudnie nazwaliscie jelopy drogowe,szoferek,jest nader trafny. Ujales Kolego sedno sprawy. Tak to prawda a o tym glosno nie mowi sie nic ze te debile w osobowkach sa winni za 72% wszelkich nieszczesc i cierpien na polskich drogach,ciezarowe to udzial ok 3% , a bezposrednia wina to jeszcze procent mniejszosciowy. Niestety latwosc uzyskania plastiku C i brak edukacji,ktora pobudzala by wyobraznie jest glownym zrodlem 3500 tysiaca trupow drogowych rocznie w Polsce.

Pozdrawiam wszystkim madrych w osobowych i zawodowych. pl

Dodaj ogłoszenie