Od Nowego Roku pacjent nie będzie otrzymywał papierowych recept

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Zaktualizowano 
W naszym regionie e-recepty wystawia 160 lekarzy. Do końca czerwca e-recepty otrzymało 14 609 pacjentów (w całej Polsce 2,4 mln). E-recepta będzie obowiązkowa dla wszystkich lekarzy od 1 stycznia 2020 roku.Jak "działa" e-recepta? Czytaj na następnej stronie Fot. Michal Pawlik
Najmłodszy lekarz w naszym regionie wypisujący e-recepty ma 29 lat, a najstarszy 73.

E-recepta zamiaat papierowej
W Łódzkiem wydano już 178 tys. e-recept.

E-recepty wystawia już 30 łódzkich poradni, a 90 - w województwie. Tylko w ostatnim miesiącu ta liczba wzrosła trzykrotnie. Wśród łódzkich poradni liderem, jeśli chodzi o liczbę wystawionych e-recept, jest poradnia Mejamed.

W naszym regionie e-recepty wystawia 160 lekarzy. Do końca czerwca e-recepty otrzymało 14 609 pacjentów (w całej Polsce 2,4 mln).

Jak "działa" e-recepta?
E-receptę można zrealizować w każdej aptece na terenie Polski. Jest ona wygodna: leki można kupować bez konieczności odpisu w kilku aptekach; jest zawsze czytelnie i bezbłędnie wypisana; nie można jej zgubić. Pacjent może ją dostać w formie SMS-a lub papierowego wydruku. Cyfrowe wersje dotychczasowej papierowej recepty wypisywane są od siedmiu miesięcy. Głównym celem jej wprowadzenia jest ułatwienie procesu realizacji, optymalizacja czasu lekarzy i farmaceutów, a także ograniczenie błędów oraz eliminacja problemu nieczytelnych i fałszywych recept. E-recepta będzie obowiązkowa dla wszystkich lekarzy od 1 stycznia 2020 roku.

Zobacz też:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 13

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

D
Dymacz hehe
2019-08-09T17:25:45 02:00, Hehe:

Jak tam zasrańcy? Boicie się wersji elektronicznej? Przerasta was to? Bo jesteście pisowskimi głąbami!

Żyjesz mendo POmylona?!:)

M
Mgr farm.
2019-08-08T14:36:12 02:00, Gość:

Rp są wystawiane bezbłędnie? Czysta fantazja. Kto pracuje ten wie co się dzieje.

Ile razy lekarz zaznaczy BLOZ leku nierefundowanego i jeszcze wpiszę zniżkę i weź wytłumacz pacjentowi że nie dostanie leku na zniżkę bo zły BLOZ 🤔

H
Hehe

Jak tam zasrańcy? Boicie się wersji elektronicznej? Przerasta was to? Bo jesteście pisowskimi głąbami!

.
2019-08-08T14:36:12 02:00, Gość:

Rp są wystawiane bezbłędnie? Czysta fantazja. Kto pracuje ten wie co się dzieje.

2019-08-08T20:21:48 02:00, Gość:

Popieram, u nas w co dziesiątej są błędy. Zazwyczaj w dawkowaniu. Chore to jest

Pierdolisz przygłupie

G
Gość
2019-08-08T14:36:12 02:00, Gość:

Rp są wystawiane bezbłędnie? Czysta fantazja. Kto pracuje ten wie co się dzieje.

2019-08-08T20:21:48 02:00, Gość:

Popieram, u nas w co dziesiątej są błędy. Zazwyczaj w dawkowaniu. Chore to jest

Dokładnie tak. Oczywiście nie można było stworzyć systemu do bezbłędnego wypisywania recept żeby NFZ mógł zabierać aptekom refundację bo z czego by żyli.

G
Gość
2019-08-08T13:08:28 02:00, xxl:

Nie mam i nie chcę mieć smartfona więc co nie wypiszą mi recepty ?

2019-08-08T17:54:37 02:00, Nmn:

Wkoncu dziadu musisz miec tak jak dowod i nr konta

Wypiszą elektronicznie i dostaniesz wydrukowaną takiej samej wielkości jak obecnie

G
Gość
2019-08-08T17:24:32 02:00, Archont:

To czy lekarz wyśle plik do drukarki celem wydruku czy do smartfona chorego niczego nie zmienia w czasie wizyty / niczego nie przyspiesza/

2019-08-08T18:15:41 02:00, Gość:

Dodam, że mam obawę, co do sytuacji, gdy jednego leku nie będzie w danej aptece, to co wtedy? Czy da się kupić ten jeden w innej? Teraz albo zamawiam, albo zabieram receptę I idę do innej apteki, a gdy będą elektroniczne, to tak samo będzie czy będzie można w kilku aptekach ją realizować? 🤔

Będzie można w kilku aptekach realizować co pisze wyraźnie w artykule

Cyt. Jak "działa" e-recepta?

E-receptę można zrealizować w każdej aptece na terenie Polski. Jest ona wygodna: leki można kupować bez konieczności odpisu w kilku aptekach

G
Gość
2019-08-08T14:36:12 02:00, Gość:

Rp są wystawiane bezbłędnie? Czysta fantazja. Kto pracuje ten wie co się dzieje.

Popieram, u nas w co dziesiątej są błędy. Zazwyczaj w dawkowaniu. Chore to jest

G
Gość
2019-08-08T17:24:32 02:00, Archont:

To czy lekarz wyśle plik do drukarki celem wydruku czy do smartfona chorego niczego nie zmienia w czasie wizyty / niczego nie przyspiesza/

Dodam, że mam obawę, co do sytuacji, gdy jednego leku nie będzie w danej aptece, to co wtedy? Czy da się kupić ten jeden w innej? Teraz albo zamawiam, albo zabieram receptę I idę do innej apteki, a gdy będą elektroniczne, to tak samo będzie czy będzie można w kilku aptekach ją realizować? 🤔

N
Nmn
2019-08-08T13:08:28 02:00, xxl:

Nie mam i nie chcę mieć smartfona więc co nie wypiszą mi recepty ?

Wkoncu dziadu musisz miec tak jak dowod i nr konta

A
Archont

To czy lekarz wyśle plik do drukarki celem wydruku czy do smartfona chorego niczego nie zmienia w czasie wizyty / niczego nie przyspiesza/

G
Gość

Rp są wystawiane bezbłędnie? Czysta fantazja. Kto pracuje ten wie co się dzieje.

x
xxl

Nie mam i nie chcę mieć smartfona więc co nie wypiszą mi recepty ?

Dodaj ogłoszenie