Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 18godz.
  • 21min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Od grudnia trzykrotnie drożej za pas drogowy

(msm)
.
. Łukasz Kasprzak
Od grudnia ponad trzykrotnie wzrosną opłaty za tzw. zajęcie pasa drogowego na cele niezwiązane z remontami dróg, czyli np. na reklamy, ustawienie rusztowań przy budynkach itp.

Obecnie zajęcie 1 mkw. ulicy kosztuje 1 - 3 zł dziennie za około miesiąc będzie to już od 4 do 10 zł (w zależności od kategorii drogi). Wzrośnie także stawka za dzierżawę gruntu pod ogródki gastronomiczne z 1 zł do 2 zł za mkw. Bez zmian pozostanie za to preferencyjna stawka dla filmowców, którzy będą chcieli kręcić zdjęcia na łódzkich ulicach nadal za mkw. będą płacić 30 groszy. Zarząd Dróg i Transportu podwyżkę argumentował tym, że stawki nie były zmieniane od 2004 r., a Łódż była do tej pory jednym z tańszych miast pod tym względem.

.

Wyższe opłaty mają też... skrócić czas utrudnień w ruchu drogowym. ZDiT liczy, że dzięki podwyżkom wpływy z tego tytułu wzrosną dwukrotnie.
Projekt uchwały na sesji pojawił się po raz drugi - miesiąc temu był
odesłany do komisji. W porównaniu z poprzednim projektem miasto
zrezygnowało z pobierania opłat od osób rozdających ulotki (miało być 10 zł dziennie) i podjazdów dla niepełnosprawnych (1 zł za dzień).

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

w
ww

a na aleksandrowskiej ile kosztuje zajecie wiekszosci pasow przez tych paprokow ?? bo juz chyba miesiac ruch na niej jest sparalizowany !!!

Dodaj ogłoszenie