Od dziś astronomiczna jesień. Będzie coraz chłodniej? Sprawdź

Piotr Jach
Pora pożegnać lato. Dziś rozpoczyna się astronomiczna jesień, która potrwa do 22 grudnia. W następstwie towarzyszącej temu równonocy dni stawać się będą coraz krótsze, wydłużą się za to noce. Ubytek dziennego światła dla wielu osób oznacza nieuniknioną jesienną chandrę...

AZJA EXPRESS KTO ODPADŁ, KTO ODPADŁ Z AZJA EXPRESS
Przyznać należy jednak, że tegoroczne lato nie szczędziło słońca już od samego początku. Pierwsza fala ponadtrzydziestostopniowych, iście afrykańskich upałów nastąpiła już w czerwcu, by później powracać w lipcu i sierpniu. Rekord tego lata padł 11 lipca, gdy termometry stacji meteorologicznej na Lublinku pokazały 32,2 st. C. Gorąco dawało się we znaki jeszcze we wrześniu (11 września w Łodzi było 30 st.), co nie jest jednak typowym dla naszej części świata zjawiskiem.

Dziś początek astronomicznej jesieni Lato było udane, pomimo burz i wichur Nadeszła pora chłodnych dni i nocy, możliwe są już poranne przymrozki

Lato 2016 bywało jednak także groźne. Mnóstwo szkód wyrządziły czerwcowe wichury, które szalały nad całym regionem, czyniąc m.in. spustoszenie w lasach. Na niektórych terenach sprzątanie wiatrołomów po przejściu huraganowych wiatrów jeszcze trwa. Gwałtowna ulewa z 25 lipca dosłownie zalała miasto, paraliżując ruch na ulicach i wlewając się do piwnic budynków. Niektóre firmy poniosły wtedy straty liczone w milionach.

Tymczasem nadeszła pora chłodów. Nad naszym krajem pojawiają się masy zimnego powietrza znad Rosji, a to niechybnie zwiastuje przymrozki pod koniec września. O temperaturach powyżej 20 st. C można już tylko wspominać. Do końca miesiąca nie będzie już raczej tak ciepłych dni. O ile wierzyć 14-dniowej prognozie pogody portalu twojapogoda.pl, temperatura wprawdzie może sięgnąć jeszcze 19 st. C, ale towarzyszyć temu mają opady deszczu. Do końca miesiąca przeważać mają dni z temperaturą maksymalną od 13 do 18 st. C, przy czym najchłodniej ma być w końcówce września.

Początek października zanosi się równie nieprzyjemnie, aczkolwiek może jeszcze nastąpić krótkotrwałe ocieplenie - 6 października ma być w Łodzi aż 20 st. C!

AZJA EXPRESS KTO ODPADŁ, KTO ODPADŁ Z AZJA EXPRESS
ŻYCZENIA NA OSIEMNASTKĘ
ŻYCZENIA NA 40 URODZINY
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ PENISA...
Numery kierunkowe w Polsce

[ZOBACZ TEŻ FILM Inteligentny kask z wbudowanym wyświetlaczem. Polski projekt Seemore robi furorę wśród motocyklistów (autor x.news/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Inteligentny kask z wbudowanym wyświetlaczem. Polski projekt Seemore robi furorę wśród motocyklistów (autor x.news/x-news)