Od czwartku 64 km "gierkówki" będą w objęte pracami rozbiórkowymi. Od Tuszyna aż za Radomsko pojedziemy tylko jedną jezdnią.

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Zaktualizowano 
W czwartek (26 września) rozpoczną się prace na najdłuższym odcinku przebudowywanej na autostradę drogi krajowej nr 1, zwanej „gierkówką“. Ekipa drogowców wraz z ciężkim sprzętem pojawi się na odcinku „B“ pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Nastąpi zmiana organizacji ruchu, a co za tym idzie powstana kolejne uciążliwości dla kierowców.

Pierwszym etapem wprowadzanych od czwartku zmian będzie przełożenie ruchu z jezdni prowadzącej w kierunku Łodzi na jezdnię w stronę Katowic. Oznacza to, że w najbliższym czasie ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po jezdni zachodniej, czyli tej, którą w normalnych warunkach jedziemy w kierunku Katowic. Po zamknięciu jezdni wschodniej zaczną się na niej prace rozbiórkowe.

Ruch na tym 25 kilometrowym odcinku będzie się odbywał, podobnie jak na pozostałych odcinkach będących w przebudowie, w systemie 2+1. Dwa pasy ruchu wyznaczone będą dla jadących w kierunku południowym, a jeden dla jadących na północ. Taki sam układ organizacji ruchu obowiązuje na odcinku „C“ Kamieńsk - Radomsko, więc nie będzie żadnych problemów z przejazdem między jednym odcinkiem i drugim. Przejazd z jednej jezdni na drugą będzie natomiast konieczny na granicy odcinków „A“ i „B“ w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego. Nowa organizacja ruchu oznacza również, że zlikwidowana zostanie sygnalizacja na skrzyżowaniach w Dąbrowie Wielkiej i Kamieńsku. W tych miejscach wybudowane będą tymczasowe ronda, które pozwolą utrzymać w miarę płynny przejazd z jednej strony drogi krajowej nr 1 na drugą i zachować bezpieczeństwo ruchu.

Wprowadzenie nowej organizacji ruchu oznaczać będzie, że cały, ponad 64-kilometrowy odcinek „jedynki“ od węzła Tuszyn do granicy z województwem śląskim stanie się jednym wielkim placem budowy. Kierowcy muszą sie tu liczyć z poważnymi utrudnieniami i wydłużeniem czasu podróży. Drogowcy z kolei apeluja o ostrożność i stosowanie się do znaków oraz poleceń dawanych przez pracowników.

polecane: Polska jest częścią zagłębia motoryzacyjnego Europy

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 9

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

m
mietek

Brawo Zdanowska!

Łódź się rozwija i pięknieje

G
Gość

jedno zepsute auto w tym miejscu i cała trasa stoi ....

m
mietek

Wina Tuska i Zdanowskiej Susze

G
Gość

teraz to będzie solidarnościówka ?

G
Gość
24 września, 13:55, Gość:

Na kiedy planowane jest zakończenie robót i oddanie A1?

na koniec 2021

G
Gość

Armageddon rozjeżdża Piotrków Radomsko

G
Gość

Cieszę się że droga z Łodzi Zima w góry na narty za jakiś czas będzie dużo przyjemniejsza. Pozdrawiam

D
DOBFA DUPA

HMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM NIEŻLE

G
Gość

Na kiedy planowane jest zakończenie robót i oddanie A1?

Dodaj ogłoszenie