MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Od czerwca rusza zgierski program in vitro. Konkurs na realizację projektu wygrała firma Salve Medica.

Wiktor Przygocki
Wiktor Przygocki
Zgierski program in vitro - zaplanowany na lata 2022-2023 - ruszy 1 czerwca. Zajmie się tym firma Salve Medica, która wygrała ogłoszony konkurs.

Program gwarantuje dofinansowanie leczenia niepłodności metodą in vitro. Każda para w związku małżeńskim lub partnerskim, zakwalifikowana do programu, otrzyma od miasta jednorazowo 5 tys. zł wsparcia – na pokrycie kosztów procedury. Jeżeli przebieg procedury z powodów medycznych zakończy się na wcześniejszym etapie, to dofinansowanie obejmie przeprowadzone do danego etapu elementy - w wysokości do 80% kosztów i łącznie nie więcej niż 5 tys. zł. Ewentualne kolejne próby będą już ponoszone przez pacjentów.

Podstawowym warunkiem, aby otrzymać dofinansowanie jest zamieszkiwanie i zameldowanie w Zgierzu. Poza tym należy spełnić szereg kryteriów medycznych, wiek kobiety musi się m.in. mieścić się w przedziale 20-40 lat. Szybkiej kwalifikacji podlegać będą pary ze schorzeniem nowotworowym w celu zachowania płodności.

Całkowity koszt realizacji programu w ciągu dwóch lat ma zamknąć się w kwocie 103 tys. zł. Środki na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie. Radni przegłosowali uchwałę w lutym.

- Mając na uwadze wysokość środków, przeznaczonych na ten cel w budżecie, szacuje się, że z programu w każdym roku będzie mogło skorzystać 10 par - zapowiada Przemysław Staniszewski, prezydent Zgierza.

W celu wyłonienia placówki medycznej, którą ostatecznie została Salve Medica, miasto przeprowadziło konkurs. Powołana komisja oceniała, czy dana firma była gotowa spełnić szereg postawionych kryteriów.

- Leczenie niepłodności metodami zapłodnienia pozaustrojowego może być prowadzone w specjalistycznych ośrodkach, które zapewniają możliwość takiego leczenia oraz dysponują odpowiednią kadrą, doświadczeniem oraz stosowną aparaturą medyczną - mówi Renata Malinowska-Koralewska, rzecznik miasta i naczelnik Wydziału Zdrowia w Zgierzu.

Do programu można się już zgłaszać. Na stronie internetowej Salve Medica pojawił się formularz informacyjny dla zainteresowanych. Miasto przeprowadzi teraz akcję informacyjną, by dotrzeć z założeniami programu do jego potencjalnych beneficjentów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany