Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 04godz.
  • 58min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Od 30 marca zostaną całkowicie wstrzymane niektóre operacje. Na jaki zabieg nie mamy szans?

Jacek Zemła
Jacek Zemła
NFZ rekomenduje lekarzom niewykonywanie niektórych zabiegów z powody braku zapasów krwi. Zobacz jakie schorzenia znalazły się na liście.

W celu ograniczenia zużycia zapasów krwi i preparatów krwiopochodnych Narodowy Fundusz Zdrowia zaleca w okresie do 29 marca 2020 stopniowe ograniczanie przyjęć, a od 30 marca całkowite wstrzymanie przyjęć pacjentów na zabiegi operacyjne wykonywane planowo.

Dotyczy to w szczególności:
- endoprotezoplastyki dużych stawów
- duże zabiegi korekcyjne kręgosłupa
- zabiegi naczyniowe na aorcie brzusznej i piersiowej
- pomostowanie naczyń wieńcowych
- nefrektomia
- histerektomia.

Decyzja o odroczeniu terminu zabiegu powinna być podejmowana indywidualnie w odniesieniu do każdego pacjenta, u którego ma być wykonana operacja, z uwzględnieniem jego aktualnego stanu klinicznego i ryzyk wynikających z przeprowadzenia leczenia operacyjnego w późniejszym terminie

- Pacjentom, co do których zostanie podjęta decyzja o odroczeniu operacji, należy wyznaczyć kolejny termin zabiegu. Aktualizacja kolejki powinna być przeprowadzona z uwzględnieniem daty zgłoszenia się pacjenta ze skierowaniem u świadczeniodawcy - informuje Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ.

Chemia w polskich warzywach i owocach

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

biznesmenom daje 200 miliardów na ośmiorniczki. KTO ODPOWIE ZA SPROWADZENIE NA LUDZI TYLU DODATKOWYCH STRAT NA ZDROWIU I ILE BĘDZIE ODSZKODOWAŃ BO ZAMIAST ZAMKNĄĆ KRAJE NA MIESIĄC I PO EPIDEMII DBA SIĘ O BIZNES BANDZIORÓW. BO BANDZIORY TERAZ NA GIEŁDZIE WYKUPUJĄ NIEMAL ZA DARMO PÓŁ ŚWIATA. CIEKAWE DLACZEGO NIE ZAMKNIĘTO TEJ SPEKULACYJNEJ GIEŁDY W OCHRONIE DROBNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW ? CZY LUDZIE ZDAJĄ SOBIE SPRAWĘ ŻE NIEMAL CAŁĄ ZIEMIĘ PRZEJMUJĄ KORPOGANGI PRZY ZBRODNIACH KTÓRYCH TEN STRASZAK NA "WOLNE NARODY" KOMUCH STALIN JEST NIEWINNY JAK BARANEK.

Dodaj ogłoszenie