Od 20 lutego będzie można zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Za nieco ponad tydzień - 20 lutego rozpoczyna się nabór projektów do IV edycji budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Zadania zgłoszone przez mieszkańców i zakwalifikowane do realizacji zostaną wykonane w roku 2021.

Na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2020 r. władze samorządu województwa łódzkiego przeznaczą 8 mln zł.
Podobnie, jak w poprzedniej edycji, projekty zadań będzie można składać w ramach puli wojewódzkiej - projekty o charakterze inwestycyjnym i remontowym oraz 24 pulach powiatowych - projekty zadań nieinwestycyjnych. Do tej drugiej kategorii zaliczają się projekty o charakterze sportowym, dotyczące bezpieczeństwa publicznego, o charakterze turystycznym, z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony środowiska, rehabilitacji zdrowotnej, upowszechniania folkloru związanego z województwem łódzkim oraz kultury w nawiązaniu do historii województwa.

W przypadku zadań wojewódzkich projekty mogą składać wszyscy mieszkańcy województwa łódzkiego, zaś w przypadku zadań powiatowych mieszkańcy powiatu, którego dotyczy zgłoszony projekt.

Nabór projektów potrwa do 12 marca. Wykaz zgłoszonych propozycji zadań zostanie udostępniony na stronie internetowej Województwa www.bo.lodzkie.pl. Następnie projekty zadań zostaną poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej. O dopuszczeniu lub niedopuszczeniu zgłoszonych projektów zadań do głosowania ich autorzy zostaną poinformowani do 28 kwietnia. Ostateczna lista projektów zadań poddanych pod głosowanie zostanie opublikowana do 3 czerwca.

Głosowanie na projekty w ramach IV edycji budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2021 rok planowane jest od 4 do 30 czerwca, a jego ostateczne wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej do 18 września.

Podatek cukrowy. Podreperuje budżet czy zdrowie Polaków?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kierowca
15 lutego, 16:24, ha ha:

Więcej takich wspaniałych projektów jak na zdj. super oznaczone przejście z pola na pole gdzie pieszy przechodzi jak potrzebuje siano na łące zagrabić

W samo sedno. Na zachodzie likwidują przejścia (te bez sygnalizacji) u nas się natomiast wyznacza nowe. Niedługo nie będzie jezdni tylko jedno wielkie przejście. Przykład ul. Rydzowej na 800m jest 11 przejsc.

h
ha ha

Więcej takich wspaniałych projektów jak na zdj. super oznaczone przejście z pola na pole gdzie pieszy przechodzi jak potrzebuje siano na łące zagrabić

M
Mundry Piotruś

Ja nie bende głosował, bo to som same głópoty. Miasto pieniondze wydaje na żeczy, kture som nikomu niepotszebne. Lepiej, jak by każdemu dali te pieniondze. Czy nie mam racji. Czekam na komentaże od moich kolegów - troli...

Dodaj ogłoszenie