Od 1 sierpnia będzie więcej miejsc w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych dla mieszkańców naszego regionu

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Od 1 sierpnia zwiększy się o 85 łóżek pula miejsc w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych na terenie naszego województwa. 11 przybędzie w zakładach na terenie Łodzi. NFZ rozstrzygnął konkurs na leczenie. - Brano pod uwagę jakość, kompleksowość udzielanych świadczeń, kwalifikacje personelu, m.in. oceniano obecność logopedy, terapeuty zajęciowego, psychologa a także wynikI kontroli, jeśli placówka miała wcześnie kontrakt z NFZ- wyjaśnia Anna Leder, rzecznik prasowy oddziału NFZ.

Do tej pory w Łódzkiem były 1183 łóżka, z tego w Łodzi 286. Pacjent, który trafia d ZOL-u ( może być wypisany ze szpitala, ale wymaga rehabilitacji i całodobowej opieki) płaci za pobyt w takiej placówce miesięcznie 250% najniższej emerytury (więcej niż 70% miesięcznego dochodu). Bezpłatnie przysługują m.in. leki, niezbędne badania diagnostyczne, tym pampersy.
Do tej pory w Łódzkiem były 1183 łóżka, z tego w Łodzi 286. Pacjent, który trafia d ZOL-u ( może być wypisany ze szpitala, ale wymaga rehabilitacji i całodobowej opieki) płaci za pobyt w takiej placówce miesięcznie 250% najniższej emerytury (więcej niż 70% miesięcznego dochodu). Bezpłatnie przysługują m.in. leki, niezbędne badania diagnostyczne, pampersy.

W konkursie przyznawane są punkty dla placówek, które już miały kontrakt – to punkty za ciągłość, muszą o tym pamiętać wszyscy, którzy otwierają nowy ZOL. Placówki, które już miały z NFZ kontrakt zyskują punkt za ciągłość, ale też tracą punkty, jeśli wyniki prowadzonych w nich kontroli były negatywne. Dobra oferta nowego ZOL ma szansę na wygraną, tak jak oferta ZOL w Przedborzu, który nie miał dotąd kontraktu z NFZ.

Poniżej wybrane placówki i liczba zakontraktowanych w nich dodatkowych miejsc:
Szpital Radomsko – nowy ZOL w Przedborzu: 28
Help Med. – ZOL w Raciborowicach: 11
Agamed – ZOL Pławno: 3
Taras – Taras 46 A: 12
Fel Med. – ZOL w Konstantynowie Łódzkim: 5
Medicall – ZOL w Piotrkowie Trybunalskim: 8
Tomaszowskie Centrum Zdrowia: 7
Fel Med. – ZOL Łódź ul. Uniejowska: 11

Flesz - Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie