Obywatelska do remontu. Znamy projekt [WIZUALIZACJE]

aoZaktualizowano 
W ramach „Planu dla osiedli” w przyszłym roku ma zostać przebudowany blisko kilometr ulicy Obywatelskiej od ul. Waltera Jankego do ul. Nowe Sady.

Dwa skrzyżowania - ul. Obywatelskiej i ul. Nowe Sady oraz ul. Obywatelskiej i ul. Waltera Jankego zamienią się w ronda.

Oprócz nowej jezdni, ulica Obywatelska zyska także nowe chodniki, zatoki autobusowe wraz z wiatami przystankowymi, drogę rowerową, a droga rowerowa (pasy wymalowane na jezdni) na ul. Obywatelskiej od al. Jana Pawła II do ul. Nowe Sady przeniesiona będzie poza jezdnię. Przebudowany i wybudowany będzie również system odwodnienia oraz pojawi się nowe oświetlenie uliczne.
Prace ruszą dopiero wiosną przyszłego roku. Najpierw miasto musi ogłosić przetarg i wybrać wykonawcę.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 19

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-05-17T01:11:49 02:00, Gość:

Następna wąska kicha 😮 , przecież to będzie jedna z dojazdowych ulic do węzła Maratońska przy S14 !

2019-05-17T09:20:29 02:00, Gość:

Najważniejsze, ze są absurdalnie szerokie chodniki i drogi rowerowe.

Reszta urzędników nie interesuje.

No ale tam tez mieszkaja ludzie którzy tych chodników potrzebuja i scieżek rowerowych. ni o to chodzi zeby budowac autostrade dla tranzytu tylko podniesc komfort zycia w miescie. Do s14 szybciej dojedziesz zreszta pabianicka.

P
Polikarp

A może by tak najpierw dokończyć to co zaczęto przebudowywać a dopiero potem rozpoczynać.To jedno.Drugie to może najpierw ratować to co jest niezbędne jak wiadukty na Przybyszewskiego i Dąbrowskiego bo lada moment dojdzie do tragedii i zginą ludzie a Widzew Olechów będą odcięte od świata.Chyba że na Teofilów będziemy jeżdzić przez Warszawę.

b
blachosmrody
2019-05-17T09:27:04 02:00, pedalot:

Zatoki autobusowe? Żeby autobusy nie mogły ruszyć z przystanku bo pierdolony łódzki buras samochodowy nie zamierza wpuścić autobusu?

dobrze gada, polać mu!

G
Gość
2019-05-17T09:27:04 02:00, pedalot:

Zatoki autobusowe? Żeby autobusy nie mogły ruszyć z przystanku bo pierdolony łódzki buras samochodowy nie zamierza wpuścić autobusu?

Milcz kurwo śmieciu, że też takie gnidy jebane mieszkają w tym pięknym mieście

G
Gość
2019-05-17T09:27:04 02:00, pedalot:

Zatoki autobusowe? Żeby autobusy nie mogły ruszyć z przystanku bo pierdolony łódzki buras samochodowy nie zamierza wpuścić autobusu?

Co za gnidy mieszkają w tym mieście... dramat!

.
2019-05-17T09:27:04 02:00, pedalot:

Zatoki autobusowe? Żeby autobusy nie mogły ruszyć z przystanku bo pierdolony łódzki buras samochodowy nie zamierza wpuścić autobusu?

Spierdalaj

p
pedalot

Zatoki autobusowe? Żeby autobusy nie mogły ruszyć z przystanku bo pierdolony łódzki buras samochodowy nie zamierza wpuścić autobusu?

G
Gość
2019-05-17T01:11:49 02:00, Gość:

Następna wąska kicha 😮 , przecież to będzie jedna z dojazdowych ulic do węzła Maratońska przy S14 !

Najważniejsze, ze są absurdalnie szerokie chodniki i drogi rowerowe.

Reszta urzędników nie interesuje.

M
MD

ogrom inwestycji powala - cały kilometr!!!! tak jeszcze z 20 lat i będzie cała ulica przejezdna.

G
Gość

Super! Niesamowite, że miasto nareszcie tak pięknie się rozwija!

o
on

No prosze przypomniano sobie obietnice, ktorej nie zrealizowano kilka ladnych lat temu, ale przynajmniej jesli wierzyc temu co jest tu napisane, zrobia to od nowa, a nie jak wczesniej zakladano, od RODOS do Waltera Janke - a Maratonska od Waltera Janke do Sanitariuszek kiedy ? A skoro przy drogach jestesmy, ul. Techniczna to doczeka sie kiedys jakiegos frezowania calosci ? Przeciez miasto tak dba o firmy, autobusy im podstawia mimo, ze jezdza na pusto, a na miescie nie ma co jezdzic ?

G
Gość

Następna wąska kicha 😮 , przecież to będzie jedna z dojazdowych ulic do węzła Maratońska przy S14 !

K
KT

Obywatelska miała być przez lata dwujezdniowa na całej długości, jest nawet rezerwa terenu. No ale niestety oszołomy storpedowały te plany i będziemy mieli g****o!

K
Kierowca

Ciekawe o ile zostanie zwężona ulica, tego autor nie napisał, albo bał się napisać. Znając PO to znów zrobią jezdnię szerokością dopasowana do ruchu fiatów 126p

K
Kierowca
2019-05-16T21:30:51 02:00, Kierowca:

No w końcu ronda, a nie wiecznie światła, które spowalniają ruch. Oby jak najwięcej rond i skrzyżowań równorzędnych.

A gdzie tam masz światła, na wspomnianych skrzyzowaniach. Ronda nie są zle , no chyba, że wykonają je tak jak na skrzyżowaniu np. lnianej z Rydzowa.

Dodaj ogłoszenie