Obwodnica S-14 pod Łodzią? Co na to powiat?

(jaz)Zaktualizowano 
Na ostatniej sesji rady powiatu zgierskiego dyskutowano o perspektywach powstania zachodniej obwodnicy Zgierza, czyli drogi ekspresowej S14. Okazało się, że wszyscy radni są za jak najszybszym rozpoczęciem jej budowy, a dodatkowo będą domagać się przebudowy istniejącej już drogi krajowej nr 14, łączącej Łódź ze Strykowem i Głownem.

– Rada powiatu zgierskiego dołączyła swoje stanowisko w sprawie budowy drogi ekspresowej S14 do wniosków zbieranych wśród mieszkańców naszego regionu. Zostało ono przesłane do Ministerstwa Infrastruktury – informuje Jolanta Łęczewska ze starostwa powiatowego w Zgierzu.

Przepis na pyszne faworki

Prezent na Walentynki 2015. Prezent walentynkowy dla chłopaka, dla dziewczyny

– Zgierz czeka na budowę tej obwodnicy od ponad 30 lat – mówi starosta zgierski Bogdan Jarota. – Przez powiat zgierski przebiegają dwa bardzo obciążone ruchem ciągi komunikacyjne, czyli drogi krajowe nr 71 i 91. Brak obwodnicy powoduje, iż cały ruch tranzytowy odbywa się przez miasto, a drogi i ulice ulegają szybkiemu niszczeniu. Natężenie ruchu przekroczyło już dawno poziom możliwy do zaakceptowania. W związku z tym rada powiatu zgierskiego wnioskuje o uwzględnienie w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2023 drogi ekspresowej S14 oraz przebudowy drogi krajowej nr 14 na odcinku Łódź – Głowno.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Z
ZGIERZANIN

PREZYDENT MIASTA ZGIERZA PRZEMYSŁAW STANISZEWSKI ORAZ RADNI MIASTA ZGIERZA RÓWNIEŻ POPIERAJĄ BUDOWĘ OBWODNICY DLA MIASTA ZGIERZA.

Dodaj ogłoszenie