ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
O co będą sie kłócić łódzcy radni na sesji? O...

(MSM)

2018-05-14 17:50

2018-05-14 17:50

5 Komentarzy
Dodaj komentarz

O co będą sie kłócić łódzcy radni na sesji? O niepełnosprawnych w Sejmie, stadion żużlowy, przedszkole io podstawówkę oraz sprzedaż fabryki

(MSM)

2018-05-14 17:50

W środę na sesji radni zajmą się projektem uchwały-stanowisko w sprawie poparcia trwającego w Sejmie protestu rodziców osób niepełnosprawnych. Projekt zgłosiła radna niezrzeszona Urszula Niziołek-Janiak i z pewnością wywoła on burzliwą dyskusję.
1/3

Sala obrad Rady Miejskiej w Łodzi.

(© Mirosław Malinowski)

Podobnie będzie z projektem uchwały autorstwa radnych PiS, którzy chcą, by miasto do czerwca dokończyło budowę stadionu żużlowego. Miał być on gotowy jesienią 2017 r., a jeżeli nie będzie gotowy do czerwca to żużlowy klub Orzeł może przestać istnieć.

Punktem spornym może być też uchwała o połączeniu podstawówki nr 29 z przedszkolem nr 10 w Zespół Szkolno-Przedszkolny przeciwko czemu protestują rodzice.


Rada Miejska ma też podjąć uchwałę o przeniesieniu popiersia Jana Kilińskiego z ul. Moniuszki 6/8 na ul. Brzozową 3 (pomnik jest własnością Izby Rzemieślniczej, która ma tam swoją nową siedzibę).

Rada Miejska w Łodzi ma też podjąć decyzję o sprzedaży działki po dawnej fabryce wełny Arthura Gelles’a przy ul. Pomorskiej 100. Wartość działki o pow. ponad 4 tys. mkw. została oszacowana na ok. 4,5 mln zł. Znajduje się na niej kilka budynków (w tym czteropiętrowy budynek pofabryczny), obiekty te są wpisane do gminnej ewidencji zabytków.

Pogoda na poniedziałek:

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(5)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Trela Panu Już Podziękujemy

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Łodzianin (gość)  •

Wydział Edukacji +PO +SLD= MAFIA .Brawo po co słuchać rodziców nauczycieli jak decyzja była już dawno podjęta Masakra wstydzę się że moim miastem zarządzają tacy ludzie mam nadzieję że jesienią wszystko się zmieni

odpowiedzi (0)

skomentuj

Przedszkole Miejskie nr 10

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rodzic (gość)  •

Dlaczego PO ma decydować o Przedzkolu o Naszych dzieciach to przedszkole bardzo dobrze funkcjonuje pracują tam naprawdę bardzo wykfalikowane Panie nauczycielki obsługa bardzo miła. Po co te zmiany Panie Trela niech się Pan zajmie naprawdę sprawami ważnymi dla miasta

odpowiedzi (0)

skomentuj

Łódź

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ŁKS Wapienna (gość)  •

Czy ŁKS nie mógłby grać na Orle? Stadion ma 4 trybuny i jest na terenie LKSu. Nie rozumiem po co ładować tyle kasy w kolejny stadion. Czasy LKSu minęły i nie będzie tam już chodziło dużo ludzi. Wiadomo że w Łodzi teraz jest moda na Widzew.

odpowiedzi (0)

skomentuj

O co będą sie kłócić łódzcy radni na sesji?

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pracownik Teatru!!! (gość)  •

będą się kłócić o nową siedzibę PINOKIA!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kasiora kasiora to się liczy ?

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Polikarp (gość)  •

Nie ola boga czasu ,trzeba zdążyć . Mało czasu

odpowiedzi (0)

skomentuj