Nowy wóz dla strażaków ochotników z Tuszyna Lasu

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Strażacy z OSP w Tuszynie Lesie jeżdżą do akcji nowym wozem. Wyprodukowała go firma Moto-Truck na podwoziu MAN. Jest wyposażony w zbiornik wody o pojemności 4 tys. 600 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 460 litrów, autopompę o wydajności 3 tys. litrów na minutę działko wodno-pianowe i maszt oświetleniowy.

Ponadto strażacy mają do dyspozycji wąż o długości 60 metrów, cztery zraszacze, wentylator oddymiający, armaturę wodno-pianową, aparaty powietrzne, radiotelefon i radiostacje, kamerę termowizyjną, pilarki do cięcia drewna oraz piłę ratowniczą, opryskiwacz spalinowy, zestaw do udzielania pierwszej pomocy, zestaw do czyszczenia kominów, cztery drabiny, czujnik wielogazowy.
Oficjalne przekazanie wozy odbędzie się w piątek, 14 lutego.

Koszt zakupu to 850 tys. zł, 380 tys. zł przekazał WFOŚiGW w Łodzi, 390 tys. zł Urząd Miasta Tuszna, a Komenda Główna PSP 80 tys. zł. Sprzęt, w tym piły ratownicze, kamerę termowizyjną strażacy kupili z własnych pieniędzy.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie