Nowy sezon w łódzkim zoo. Motylarnia dla owadów, ptaków i...

  Nowy sezon w łódzkim zoo. Motylarnia dla owadów, ptaków i antylop [ZDJĘCIA]

  (mr)

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Nowy sezon w łódzkim zoo. Motylarnia dla owadów, ptaków i antylop [ZDJĘCIA]
  1/32
  przejdź do galerii

  ©Paweł Łacheta

  W tym sezonie motylarnia w łódzkim zoo zostanie urządzona na nowo. Po trwającym właśnie generalnym remoncie do sprowadzonych egzotycznych owadów dołączy kilka gatunków ptaków.
  Motylarnia zostanie gruntownie przebudowana. Dikdiki, małe antylopy, które też w niej mieszkają, nie będą już oddzielone ścianą i szybą od pozostałej części obiektu.
  – Otwarte ekspozycje stają się w ogrodach zoologicznych coraz bardziej popularne. Mamy nadzieję, że i tutaj to rozwiązanie się sprawdzi, a bliska obecność zwiedzających nie będzie stresować zwierząt – mówi Barbara Wicińska, kierownik działu hodowlanego.
  Do dwóch wolier, które zostaną wybudowane, wprowadzą się na stałe ptaki pochodzące z Afryki – dzioborożce i toko.
  Dotychczas zajmowały woliery na świeżym powietrzu, a na zimę trzeba je było przenosić do pomieszczeń zamkniętych. Takie przeprowadzki im nie służyły. Łódzkie zoo ma nadzieję, że poprawa warunków lokalowych – będą miały także dostęp do wybiegu – korzystnie wpłynie na ptaki i ich lęgi.
  Ale na tym nie koniec. Do nowych lokatorów dołączy paw kongijski, który będzie swobodnie chodził wśród zwiedzających i turako zielone, które z kolei woli fruwać wśród zieleni.
  Nie zabraknie rzecz jasna egzotycznych motyli latających w zaaranżowanej dżungli. W tym sezonie zostanie sprowadzonych więcej gatunków aktywnych za dnia. Dzięki przebudowie będą miały więcej przestrzeni i światła.
  Otwarcie motylarni zaplanowano w maju, gdy będzie na tyle ciepło, by przywiezione z zagranicy poczwarki przetrwały transport. Do tego czasu ptaki powinny przyzwyczaić się do nowej siedziby.

  ZOBACZ TAKŻE: Pijany pirat drogowy pędził przez miasto. Stracił prawo jazdy

  Księgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.pl  Księgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.pl

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przerasta mnie ten serwis

  Olgierd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Motylarnia dla antylop?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo