Nowy kierunek studiów dla egzaminatorów i kandydatów na egzaminatorów na WAT. Partnerem jest WORD w Łodzi

Angelika Korlaga
Angelika Korlaga
Krzysztof Szymczak
Wojskowa Akademia Techniczna, Instytut Transportu Samochodowego oraz WORD w Łodzi zapraszają na studia podyplomowe „Teoria i praktyka kształcenia i egzaminowania kierowców”.

Zajęcia będą prowadzone w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, jednak część zajęć praktycznych będzie organizowana przez partnera studiów, WORD Łódź w jednym z ośrodków doskonalenia jazdy. Program studiów kierowany jest do instruktorów nauki jazdy, egzaminatorów, kierowników ośrodków szkolenia kierowców, pracowników wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego,
urzędników starostw i urzędów marszałkowskich sprawujących nadzór odpowiednio nad procesem szkolenia i egzaminowania oraz osoby zainteresowane kształceniem i egzaminowaniem kierowców.

Dlaczego akurat „Teoria i praktyka kształcenia i egzaminowania kierowców”? Jak tłumaczy Piotr Kwitowski, koordynator studiów, Instytut Pojazdów i Transportu Wydziału Inżynierii Mechanicznej, nieprzerwanie od prawie 25 lat prowadzi niestacjonarne studia podyplomowe pod nazwą „Bezpieczeństwo ruchu drogowego i rzeczoznawstwo samochodowe”.

- Mamy dobre rozpoznanie w środowisku motoryzacyjnym, stąd wiemy, że istnieje duże zapotrzebowanie na taki kierunek studiów podyplomowych. Dodatkowo współpracujemy z wieloma organizacjami zrzeszającymi kierowców, mechaników, instruktorów i egzaminatorów. Mamy też kontakt z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego oraz jednostkami samorządu terytorialnego, w obszarze kompetencji których znajduje się egzaminowanie kierowców. - informuje Kwitowski.

System rekrutacji został uruchomiony we wtorek, 26 lipca i jak się okazuje w przeciągu trzech dni pojawiło się już kilku zainteresowanych. - Mieliśmy kilka telefonów i maili. Zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu i brania udziału w studiach. - dodaje Piotr Kwitowski.

Studia trwają dwa semestry, w czasie dziesięciu zjazdów (obejmują 266 godzin), od października do czerwca, w soboty i niedziele. Na kierunek może się zapisać maksymalnie 60 osób. Koszt opłaty za czesne wynosi 4 900zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Jak dogadać się z dorastającym nastolatkiem?

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie