Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy hotel w starej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej. Kiedy odbędzie się otwarcie ZDJĘCIA

Piotr Jach
Piotr Jach
Późną wiosną przyszłego  roku pierwszych gości przyjmie kameralny hotel z 61 pokojami, który powstaje przy ul. Piotrkowskiej 40. Trwające prace budowlane koncentrują się w podwórzu posesji, gdzie wznoszona jest nowa oficyna. Projekt roboczo nazwano „Pietryna 40”, ale na razie trudno powiedzieć, czy ta nazwa przetrwa na stałe.ZDJĘCIA I WIĘCEJ INFORMACJI - KLIKNIJ DALEJ
Późną wiosną przyszłego roku pierwszych gości przyjmie kameralny hotel z 61 pokojami, który powstaje przy ul. Piotrkowskiej 40. Trwające prace budowlane koncentrują się w podwórzu posesji, gdzie wznoszona jest nowa oficyna. Projekt roboczo nazwano „Pietryna 40”, ale na razie trudno powiedzieć, czy ta nazwa przetrwa na stałe.ZDJĘCIA I WIĘCEJ INFORMACJI - KLIKNIJ DALEJ Piotr Jach
Późną wiosną przyszłego roku pierwszych gości przyjmie kameralny hotel z 61 pokojami, który powstaje przy ul. Piotrkowskiej 40. Trwające prace budowlane koncentrują się w podwórzu posesji, gdzie wznoszona jest nowa oficyna. Projekt roboczo nazwano „Pietryna 40”, ale na razie trudno powiedzieć, czy ta nazwa przetrwa na stałe.

- Poza pokojami gościnnymi będzie tu także restauracja, sale konferencyjne, siłownia i być może kręgielnia. Myślimy również o części klubowo-pubowej, która byłaby otwarta dla łodzian - mówi inwestorka Joanna Widyńska-Hamad, dodając, że wszystkie historyczne elementy architektury zostaną podczas remontu zachowane zgodnie z wymogami konserwatorów zabytków. - Wyremontowaną drewnianą kuczkę udostępnimy zwiedzającym, którzy będą mogli zobaczyć, jak kiedyś wyglądały podwórka łódzkich kamienic.

Historia kamienicy
Frontowy budynek pod numerem 40 powstał w 1873 roku, a zamieszkała w nim rodzina Silbersteinów, która należała do grupy najzamożniejszych mieszkańców Łodzi. Po 1925 r. kamienica służyła jako siedziba m.in. sklepu Gazowni Łódzkiej, słynny sklep z aparatami fotograficznymi Morgensterna, a następnie ze sprzętem radiowym. W ostatnich latach mieściła się tu Pijalnia Piwa „Warka”. Budowa kompleksu hotelowego rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku, a zakończenie planowane jest w czerwcu 2021 roku.

Charakterystyka
Ogólny metraż hotelu wynosi 3400 m.kw., co obejmuje również zabytkową drewnianą galerie oficyny (zabudowany ze wszystkich stron balkon zwany kuczką - to element architektury żydowskiej) i szklaną werandą w podwórku, w której znajdować się będzie jadalniana część restauracji. Standardem hotelu będą 3 gwiazdki. Wewnątrz znajdzie się 61 pokoi, w tym dwa apartamenty o powierzchni ok. 55 m.kw. Recepcja powstanie we froncie kamienicy, w lokalu, w którym jeszcze do niedawna działała piwiarnia.

Buduje się!
Poza hotelem pod nr 40 na odcinku ul. Piotrkowskiej od ul.Zielonej/Narutowicza do ul. Więckowskiego /Jaracza realizowane są obecnie jeszcze dwie inwestycje mieszkaniowe, dzięki którym Łódź zyska ponad 300 nowych lokali mieszkalnych: nowe osiedle przy ul. Piotrkowskiej 44 i apartamentowiec przy ul. Piotrkowskiej 37.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany