MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy fotoradar w Łodzi złapał 419 kierowców. Fotoradar na al. Jana Pawła II w Łodzi "złapał" renault pędzące 157 km/h!

Arkadiusz Krystek
Arkadiusz Krystek
Fotoradar przy al. Jana Pawła II w Łodzi ustawiono między ulicami Pabianicką i Obywatelską w rejonie przejścia dla pieszych
Fotoradar przy al. Jana Pawła II w Łodzi ustawiono między ulicami Pabianicką i Obywatelską w rejonie przejścia dla pieszych Fot. Krzysztof Szymczak
Fotoradar, który stoi między jezdniami al. Jana Pawła II w Łodzi działa od 23 maja. Przez miesiąc zarejestrował 419 przekroczeń dozwolonej prędkości.

Między ulicami Pabianicką i Obywatelską alei Jana Pawła II obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz. Złapany przez fotoradar niechlubny rekordzista pędził renault z prędkością ponad trzy razy większą – 157 km/godz. Kierowca już został ukarany?

– Ta sprawa jest w toku – przekazał nam wydział komunikacji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. – W zdecydowanej większości zarejestrowanych przekroczeń prędkości wysłano już korespondencję do właścicieli pojazdów (mogą się oni odnieść do zgromadzonej dokumentacji, przyznać lub nie do popełnienia wykroczenia i ponieść tego konsekwencje – red.).

Aleja Jana Pawła II to część drogi krajowej nr 91 – jedna z łódzkich dróg o największym natężeniu ruchu. Jest popularnym dojazdem z kierunku Sieradza czy Bełchatowa m.in. do Manufaktury, największego centrum handlowo-rozrywkowego, czy najnowszej atrakcji Łodzi – Orientarium w ogrodzie zoologicznym.

– W tym miejscu fotoradar nie powinien stanąć, ponieważ więcej jest tutaj stłuczek z powodu gwałtownie hamujących pojazdów, zmiany pasów ruchu przez pojazdy niż było potrąceń pieszych – uważa Krzysztof Komorowski, administrator grupy ,,Łódzkie drogi". – Jeżdżąc al. Jana Pawła II zaobserwowałem już po ustawieniu samej skrzynki fotoradaru, że osoby jadące 70 km/godz. po zobaczeniu fotoradaru i znaku z ograniczeniem prędkości do 50 km/godz. zaczynają gwałtownie hamować co może prowadzić do kolizji pojazdów. Sam doświadczyłem wielokrotnie takich sytuacji, gdy kierowcy nagle hamowali nawet do 40 km/godz. Dlatego przejście dla pieszych w tym miejscu powinno zostać zlikwidowane, ponieważ w Europie Zachodniej nie ma ,,zebr” bez sygnalizacji świetlnej przez cztery, sześć pasów ruchu. Europejscy zarządcy dróg dobrze wiedzą, że takie rozwiązania jakie stosuje się w Polsce praktycznie w każdym mieście jest przejściem bardzo niebezpiecznym. Fotoradar przy al. Jana Pawła II będzie bardziej służył do zarabiania pieniędzy niż poprawie bezpieczeństwa. Takie same sytuacje mamy na Włókniarzy/Srebrzyńska, Włókniarzy/Liściasta, Palki/Smutna oraz Pabianicka 190 – wskazuje Komorowski.

Fotoradar ustawiony przy alei Jana Pawła II w Łodzi jest pierwszym nowym urządzeniem uruchomionym w tym roku w województwie łódzkim. Trwa montowanie fotoradarów w Białyninie (powiat skierniewicki, droga nr 72) i Paradyżu (powiat opoczyński, droga nr 74).

W Łodzi działają jeszcze trzy fotoradary: al. Włókniarzy przy ul. Liściastej, al. Palki w rejonie skrzyżowania z ul. Smutną i na ul. Pabianickiej (niedaleko skrzyżowania z ul. Gombrowicza).

UWAGA NA GROŹNE OWADY

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowy fotoradar w Łodzi złapał 419 kierowców. Fotoradar na al. Jana Pawła II w Łodzi "złapał" renault pędzące 157 km/h! - Dziennik Łódzki

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany