Nowy burmistrz Rzgowa wybrany [WYNIKI GŁOSOWANIA]

  Nowy burmistrz Rzgowa wybrany [WYNIKI GŁOSOWANIA]

  (mt)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Nowy burmistrz Rzgowa wybrany [WYNIKI GŁOSOWANIA]
  1/3
  przejdź do galerii
  W poniedziałek (4 lipca) zostały ogłoszone wyniki wyborów na fotel burmistrza Rzgowa. Większość głosów zdobył Mateusz Kamiński.
  Po podliczeniu głosów okazało się, że Mateusz Kamiński zdobył poparcie 1759 mieszkańców. Jego rywal, Wojciech Skibiński natomiast -1105.

  Druga tura przedterminowych wyborów burmistrza odbyła się wczoraj w gminie Rzgów.

  Przypomnijmy, że kandydaci, którzy w pierwszym głosowaniu przed dwoma tygodniami uzyskali największe poparcie, i między którymi wybierano wczoraj, to Mateusz Kamiński i Wojciech Skibiński.
  Zastępca poprzedniego burmistrza Mateusz Kamiński uzyskał w pierwszym podejściu 41,82 proc. głosów, a pełniący obecnie funkcję szefa gminy Wojciech Skibiński - 28,77 proc. Tym samym obaj daleko w tyle pozostawili troje innych kandydatów, z których największym poparciem cieszył się przedsiębiorca Marek Martynowski - 13,2 proc. głosów. To ten właśnie kandydat podczas ostatnich wyborów burmistrza w zwykłym terminie, w 2014 r., przeszedł do drugiej tury i ostatecznie tylko dwoma głosami przegrał z Konradem Kobusem.

  W gminie Rzgów do głosowania uprawnionych jest prawie 8 tys. mieszkańców. Wczoraj wyborcy zdecydowanie mniej ochoczo wędrowali do urn niż przed dwoma tygodniami. Do godz. 17.30 w żadnym z siedmiu lokali wyborczych frekwencja nie przekroczyła 30 proc. Wynosiła średnio niespełna 28 proc.

  MATURA 2016 WYNIKI, WYNIKI MATURA 2016 OKE WYNIKI
  EURO 2016: KTO DZIŚ GRA? JAKIE MECZE DZISIAJ?

  - W pierwszej turze o tej godzinie głosowanie miało za sobą ponad 30 proc. uprawnionych, a w niektórych lokalach frekwencja wynosiła już 40 proc. - powiedział nam przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Rzgowie Mariusz Rutecki.

  Niewykluczone, że niewysoka frekwencja ma związek z rozpoczętym właśnie sezonem wakacyjnych wyjazdów. Jednak i ta z pierwszej tury (ostatecznie wyniosła 44,17 proc.) była zdecydowanie niższa w porównaniu z odsetkiem obecnych w lokalach wyborczych podczas wyborów samorządowych w 2014 r.: prawie 54 proc. uprawnionych.

  Obecne, przedterminowe wybory burmistrza Rzgowa zarządzono po tym, jak w marcu zmarł dotychczasowy szef gminy Konrad Kobus.

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rzgowianin prwade ci powie

  stożek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Mała frekwencja ponieważ Kamiński to żaden kandydat.Nawet gdy jeździ w kasku na rowerze to wyglada jak fleja.Zero prezencji i zbyt pewny siebie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kamiński

  rzgów (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  to tylko SŁUP PSLu,KUNDEL Bartoszewskiego.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo