Nowoczesny sprzęt i jedyne w Polsce soczewki Tassignon do leczenia skomplikowanych przypadków oka

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Dr. n. med. Maciej Bednarski i dr. n. med. Sławomir Cisiecki dzięki nowej aparaturze, szybciej i skuteczniej leczą pacjentów. (JED)
Nowoczesny sprzęt diagnostyczny oraz operacyjny zasilił oddział okulistyczny w szpitalu im. Jonschera. Wśród nich są najwyższej klasy usg (do badania gałki ocznej), mikroskop sekularny, stacja diagnostyczna do oceny przedoperacyjnej astygmatyzmu w przypadku chirurgii zaćmy, urządzenia do zaopatrywania pacjentów przed operacją zaćmy, tonometr do pomiaru ciśnienia w gałce ocznej oraz elektromagnes, który pomaga w usuwaniu z oka ciał obcych. Koszt inwestycji to 150 tysięcy złotych.

– Rarytasem dla nas jest soczewka Tassignon opracowana przez profesor z Belgii, która nie daje żadnych zrostów pooperacyjnych i jest soczewką pierwszego wyboru u dzieci oraz w trudnych przypadkach rozwarstwienia siatkówki – tłumaczy Sławomir Cisiecki, ordynator oddziału okulistyki.

Soczewka Tassignon jest absolutnym unikatem. Jej użycie wymaga trudnej techniki operacyjnej. Soczewka jest też kilkukrotnie droższa niż tradycyjna (ok. 1500 zł). Jej unikatowość polega na tym, że tradycyjne soczewki wprowadza się do tzw. torebki po usunięciu zaćmy, a przy użyciu nowej soczewki torebkę umieszcza się w soczewce.

– Cieszymy się, że dzięki pomocy kolegów z Belgii wprowadziliśmy ją do naszych procedur medycznych, bo nigdy nie ma zaćmy wtórnej, ani zrostów pooperacyjnych w przypadku bardziej skomplikowanych zabiegów – dodaje ordynator. – Nasz szpital jest jedynym w kraju, który ją wykorzystuje.
Od stycznia otrzymało ją kilkadziesiąt osób, w tym dzieci powyżej 4 lat.

Oddział okulistyki w szpitalu Jonschera liczy 26 łóżek

Hospitalizowani pacjenci na oddziale okulistyki:

– 2018 r. - 611 różne zabiegi okulistyczne oraz 2581 operacji zaćmy,

- 2019 r. – I półrocze – 358 osób zabiegi okulistyczne oraz 1860 zabiegi zaćmy

Poradnia okulistyczna:

– 2018 r. - 11.137 porad okulistycznych oraz 982 porad zabiegowych,

- 2019 r. – I półrocze - 6.218 porad okulistycznych oraz 618 porad zabiegowych

Podatek cukrowy. Podreperuje budżet czy zdrowie Polaków?

Wideo

Materiał oryginalny: Nowoczesny sprzęt i jedyne w Polsce soczewki Tassignon do leczenia skomplikowanych przypadków oka - Express Ilustrowany

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wszystko fajno

tylko parking byście jakiś zrobili dla pacjentów. Ostatnio taki urkes na tomaszowskich tablicach zejszczał mi się pod oknem.

.....

To astygmatyzm można wyleczyć??? Bo mi okulista powiedział że tego się nie leczy!

Dodaj ogłoszenie