Nowoczesne studiowanie (artykuł sponsorowany)

TJ
Jak wyglądał student zaledwie 10 lat temu? Pół dnia spędzał na dłużących się wykładach i drugie pół w bibliotece. Dzisiejsi studenci mają możliwość zdobywania wiedzy w dużo bardziej komfortowych warunkach, bez straty na jakości kształcenia. Co się zmieniło?

O różnicach można rozmawiać bez końca. Dziś mamy rejestrację na studia online, wpisy i oceny gromadzone przez programy dedykowane uczelniom i wiele innych technologicznych nowinek. Jedną z największych i najważniejszych innowacji jest jednak pojawienie się platform e-learningowych.

Niełatwe, lecz wygodne studia online

Zdaniem analityków z Ambient Insight do 2015 roku w Stanach Zjednoczonych liczba studentów online zrówna się z liczbą studentów uczęszczających na wykłady. W Polsce ośrodków, które kształcą za pośrednictwem platform e-learningowych jest jak na lekarstwo. Jednym z pionierów jest polski Uniwersytet Wirtualny.

Ukończyłam studia przez Internet na PUW i przyznam, że było ciężej, niż myślałem. Trudno było mobilizować się do systematycznej nauki. Z drugiej strony, na tradycyjne studia pewnie nie miałabym pewnie czasu - opowiada Katarzyna, młoda mama i absolwentka Administracji na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym. Dodatkowym plusem jest fakt, że na dyplomie nie jest napisane, że były to studia online. Dla mnie to ważne, bo wielu pracodawców myśli nadal stereotypowo... Jakby studia online były w czymś gorsze. - dodaje.

Studiuj z tabletem!

Portal Business Insider zlecił w tym roku badania, z których jednoznacznie wynika, że studenci, którzy korzystają z tabletów w celach naukowych osiągają o wiele lepsze wyniki z egzaminów - nawet o 25%, niż koledzy, którzy uczą się przy pomocy tradycyjnych narzędzi, jak książki i notatki .

Rozumiejąc korzyści, które wypływają z wykorzystania tabletu na uczelni, kilka szkół wyższych zaproponowało swoim studentom konkursy i promocje, dzięki którym młodzi ludzie będą mogli zdobyć to multimedialne urządzenie. Jedną z ciekawszych jest oferta Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

AHE oferuje swoim studentom możliwość zakupu tabletu w bardzo korzystnym systemie ratalnym, co więcej, w przypadku płatności czesnego za rok studiów z góry student może otrzymać go nawet za złotówkę.

Wideo

Dodaj ogłoszenie